İl Sağlık Müdürü, doktora saldırıyı kınadı
Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) görevli kadın hekime yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.
İl Sağlık Müdürü, doktora saldırıyı kınadı
13 Mayıs 2018 -

SAKARYA (AA) -Öğütlü, yaptığı yazılı açıklamada, SAÜEAH'a silahlı yaralanma sonucu getirilen bir kişinin enfeksiyon kapan ayağındaki yarayı temizlerken sözlü ve fiziksel tacize maruz kalan doktor N.T'ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Saldırıyla ilgili göz altına alınan kişinin adli işlemlerinin sürdüğünü aktaran Öğütlü, şunları kaydetti:

"Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz. Görevi insanlara şifa dağıtmak olan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırıların asla cezasız kalmaması için üzerimize düşeni yapıyoruz. Her zaman bu çirkin saldırıları gerçekleştirenlerin en ağır cezayı almalarını istiyoruz ki bir daha böyle bir şeye kalkışılmasın. Vatandaşlarımıza fedakarca hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini arttırmak için hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın fedakarca sürdürdükleri çalışmaları her fırsatta dile getireceğimizi belirterek bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız. SAÜEAH'da çalışan doktorumuza karşı yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
21
1) mehmet akdoğan (doktor)
14.05.2018 14:02:09
http://www.gazetevatan.com/hakimle-servis-soforunun-yer-tartismasi-adliyelik-oldu-1166133-yasam/
Bu haberi okuyun ve sonra kafayı yiyin! Ülkemizdeki çifte standartın çok güzel örneğini bu olayda görmekteyiz, bizim yöneticiler de kınaya dursun.
People
21
2) ismail yk (dr)
14.05.2018 10:58:43
Kınamak bi halta yaramıyo..
People
44
3) dr (dr)
14.05.2018 10:18:17
Geçmiş yıllarda askerin, polisin düğmesini koparmak 6 aydan başlar diye bir yasa vardı. Benzerinin sağlıkçılar için de ivedilikle çıkması gerek. Vatandaş sorunu ya da sorun (!) olarak algıladığı herşeyi kaba kuvvetle halletmeyi adet haline getirdi ki ipin koptuğu yer burası.Düğme koparmayı bırakın, iş öldürmeye kadar vardı. Yüzümüze karşı "boşuna dövmüyor, öldürmüyorlar bunları" diyorlar. Sağlıkçı hastayı gördüğünde, bundan bana zarar gelir mi diye düşünmeye başladı ki, bu algıya yol açan sözel ve fiziki şiddetin ivedilikle bitirilmesi gerek.
ÇÖZÜM, sağlıkçıya elini ya da dilini kaldıran anında içeri girecek. Yoksa bu gidişin önü alınamaz. Saldırganın olayla ilgili ilgisiz yaşamında da biriktirdiği tüm hıncını, kendisine yardım için orada bulunan savunmasız sağlıkçıdan alması engellenecek, ama lafta değil. Yasa çıkar çıkmaz, fazla uygulamaya bile gerek kalmadan asayiş sağlanır,sağlık personeli üzerindeki baskı bir nebze azalır. Vatandaşımız bu yönüyle de çok zeki , kurnaz, anlayışlı ve kavrayışlıdır...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA
19/04-21/04 17. Karadeniz Oftalmoloji Derneği Kongresi GÖZ... İSTA