İndirim, Erteleme yok! Doktora tekmeye 11 ay 20 gün hapis ve 3 bin lira para cezası
Adana'da özel bir tıp merkezinde Doktor Talip Yalım'a tekme atan hasta yakınına 11 ay 20 gün hapis cezası ise 3 bin TL para cezası verildi.
İndirim, Erteleme yok! Doktora tekmeye 11 ay 20 gün hapis ve 3 bin lira para cezası
24 Nisan 2017 - HABERTÜRK

Adana'da özel bir tıp merkezinde çalışan doktor 41 yaşındaki Talip Yalım'a tekme atan hasta yakını 23 yaşındaki Kasım Çiçek, 'hareket' suçundan 11 ay 20 gün hapis, 'kasten yaralama' suçundan ise 3 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Çiçek'in cezalarında indirim ve erteleme yapılmadı.

Olay, 3 Aralık'ta merkez Seyhan İlçesi Şakirpaşa Mahallesi'nde bulunan Ömür Tıp Merkezi'nde meydana geldi. Acil servise getirilen 16 yaşındaki bir kızı muayene eden Dr. Talip Yalım, hastanın yakınlarına, acil bir durum olmadığını söyledi. Genç kızın durumunun strese dayalı olduğunu söyleyen Yalım, diğer kabinde başka bir hastayı muayene etmeye başladı. İddiaya göre genç kızın ağabeyi Kasım Çiçek 'ambulans çağırsana lan' diye bağırarak doktora tekme attı. Dr. Yalım, kasıklarına gelen tekmeyle yere yığılırken, araya girenler Kasım Çiçek'i uzaklaştırdı. Şikayet üzerine başlatılan soruşturma sonunda Kasım Çiçek hakkında kamu görevlisine hakaret ve kasten yaralama suçlarından dava açıldı.

7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Kasım Çiçek, olay günü ailesinin kendisini arayarak kız kardeşinin hastanede olduğunu söylediğini anlatarak savunmasında şunları söyledi:

"Hastaneye gittiğimde ablam ağlıyordu. Ne olduğunu sorduğumda kız kardeşimin tansiyonu yükseldiğini söyledi. Yanına gittiğimde bembeyaz olmuştu. Bu sırada doktor geldi, kendisine durumu sordum. Ambulans ile başka bir hastaneye gönderilmesini istedim. Doktor ise 'siz götürün' dedi. Arabamız olmadığını söyledim ancak çabuk götürün şeklinde bir el işareti yaptı. Buna sinirlendim ve tekme attım. Ancak attığım tekme değmedi. Küfür içeren bir söz söylemedim."

Müşteki olarak ifade veren Dr. Talip Yalım ise hastayı muayene ettiğini belirterek, "Strese dayalı bir sıkıntısının olduğunu söyledim. Kontrol amaçlı yarım tablet dil altı hapı verdim. Yanında yakınları da vardı. Diğer hastayı muayene ettiğim sırada perdenin arkasından biri küfürler ederek tekme attı. İkinci tekme kasıklarıma gelince kendimi kaybetmişim. Araya girenler olmasaydı bana vurmaya devam edecekti. Şikayetçiyim" diye konuştu.

İNDİRİM, ERTELEME YOK

Mahkeme hakimi, Çiçek'i hakaret suçundan 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırırken kasten yaralama suçundan ise 3 bin lira adli para cezası verirken cezalarda herhangi bir indirim ve erteleme uygulamadı. (DHA)

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
12
1) acil (tbb)
25.04.2017 00:57:27
acilde bizi de dövdüler ama döven ile birlikte biz de ceza aldık.hem de hiç saldırmadan ve vurmadan.adalet yok.bu olaydaki ceza inandırıcı gelmedi.
People
32
2) dtMert (Dİs hekimi)
24.04.2017 12:58:30
Alla alla bi yanlışlık olmasın! Nasıl olur beyler bayanlar?! Basımıza tas yağacak galiba!! Ceza almış hem de indirimsiz tarafindan falan!!! Sevinç ve şaşkınlık içindeyim!!
People
25
3) dr (dr)
24.04.2017 11:46:51
Olay bu.Bak bakalım bir daha yapıyormu. Bunu danıştay onaylarsa iştihat olur.Emsal davalarda bu iştihata göre hüküm verilir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
19/10-22/104.Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik KongresiGENELANTA
22/10-25/106. Puader KongresiÇOCUK...ANTA
02/11-04/11TMFTP Ultrasonografi KursuRADYOLOJİİSTA
14/03-18/03Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2018GÖĞÜS...ANTA