Kırşehir'de doktora darp: Hasta ve doktor birbirinden şikayetçi oldu
Kırşehir'de bir doktorun hasta ve yakını tarafından darp edildiği ileri sürüldü.
Kırşehir'de doktora darp: Hasta ve doktor birbirinden şikayetçi oldu
22 Ocak 2019 - AA

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Polikliniğinde görevli Doktor Cahit Uçar ile hasta Ç.G ve kızı B.G kayıt ve muayene sırası nedeniyle tartıştı.

Doktor Uçar'ın kendilerini muayene etmediğini ileri süren Ç.G ve kızı B.G'nin doktor ile arasındaki tartışma kavgaya dönüştü.

Muayene edilmediklerini söyleyen baba Ç.G ve kızı B.G ile kendisine sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğunu iddia edilen Doktor Uçar, birbirlerinden şikayetçi oldular.

Taraflar, ifadeleri alınmak üzere Ahi Polis Merkezine götürüldü.

İl Sağlık Müdürlüğünden olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Doktor Cahit Uçar'ın poliklinik görevi başındayken hasta ve yakını tarafından darbedildiği belirtildi.

Açıklamada, "Hekimimize görevi başında yapılan sözlü ve fiziki saldırıyı tüm sağlık camiası olarak şiddetle kınıyoruz. Hiçbir nedenle mazur görülmeyecek şiddet olaylarının sağlık çalışanlarını derinden üzdüğünü ve bu tür olaylara bir daha maruz kalınmamasını temenni ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
28
1) Ben (Ben )
23.01.2019 14:40:45
Nedense kimsenin isine gelmiyor gerçekleri yazmak. Randevusu dolu doktor, randevusuz hasta aradan girmek istiyor ve doktor ile tartışıyor. Bu kadar küçültüldü meslek. Yazıklar olsun
People
30
2) aliveli (.)
23.01.2019 09:57:45
Bu nasıl bir haberciliktir! İki taraf da birbirinden şikayetçi ise... o zaman neden hasta ve yakının ad-soyadlarının ilk harfleri verilmişken hekimin adı soyadı tam olarak verilmiş?
People
20
3) Alpaslan Karahasanoğlu (Doktor)
23.01.2019 08:29:12
"Muayene edilmediklerini" diye başlayan cümle hatalı. Yazan arkadaşın türkçe bilgisi yok. Doktor mu saldırıda bulunmuş, hasta mı anlasilmiyor. Akli sıra okuyan doktorları sinir edeceğini zannederek haber yazmış. Türkçeyi doğru kullanabilmek için çokca kitap okumak lazım. Ezop masallarından başlasın bence...
People
29
4) ömer hayyam (op.dr)
23.01.2019 00:51:54
yediğin yemek, yediğin dayak her zaman yanına kar kalır...atasözü
****
en iyi savunma saldırıdır
****
sen onu şijayet edeceğine, sen döv o şikayet etsin.... = BİZİM TOPLUM
People
50
5) dr (dr)
22.01.2019 17:51:50
Dünyanın en kutsal mesleği ayaklar altına alındı. Yazıklar olsun. Ne ekersen onu biçersin. Sağlıkta Şiddet tohumları ekiliyor, biraz dikkat lütfen...
People
40
6) A (İ)
22.01.2019 17:31:30
Bu vaka ı adiyeden oldu artık. Haber değeri bile yok. Bıçaklanma ve öldürülme olursa belki haber değeri olur. 3. Sayfa malzemesi oluruz
People
59
7) yg (dr)
22.01.2019 16:22:50
"Taraflar, ifadeleri alınmak üzere Ahi Polis Merkezine götürüldü." ifadesi doğru ise eğer bu mevcut yasaya aykırı. Hekimin karakolda değil sağlık kuruluşunda ifade vermesi gerekirdi.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori