Medimagazin duyurmuştu... Sağlık Bakanlığı harekete geçti
Mustafa Sandal’ın Reset isimli klip çalışmasına klipte bir hemşirenin seks objesi olarak kullanıldığı görüşüyle hemşirelerden tepki geldi. Medimagazin’in duyurduğu hemşire yorumları üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti
Medimagazin duyurmuştu... Sağlık Bakanlığı harekete geçti
12 Temmuz 2018 -

MEDİMAGAZİN- Mustafa Sandal'ın Reset şarkısının klibi ile ilgili Medimagazin'e gelen hemşire yorumları üzerine Sağlık Bakanlığı konu ile ilgili olarak ilk adımı attı. Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün imzasıyla “Reset" isimli klipteki hemşire sahnesi için harekete geçti. Söz konusu klipte tartışmaya yol açan sahne için inceleme talebi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na iletildi. 


Resmi yazıda klipteki görüntülerde yer alan hemşire temsilinin kıyafet, hal ve davranışları mesleğin saygınlığını ve itibarını zedeleyici nitelikte olup, toplumda sağlık çalışanlarına karşı yanlış bir kanı oluşmasına sebebiyet verebileceğine dikkat çekildi. 


Mustafa Sandal'ın yeni klibindeki bu görüntüye hemşirelerden tepki! Bakanlık tarafından yapılan inceleme talep metninde klipte sağlık çalışanlarına yönelik olumsuz içerikler hakkında insan onurunun, genel ahlakın, çocukların ve gençlerin ruh sağlığının korunması amacı ile Sağlık Bakanlığının aktif bir çalışma tarzı yürüteceği ifade edildi. 
RTÜK’e iletilen metinde başta hemşireler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının onurunu ve saygınlığını artıracak programların düzenlenmesi, olumsuz nitelikteki bu tarz klip örneklerinden kaçınılması gerekliliğine vurgu yapıldı.  
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) Elif kalender (Ev hanimi)
13.07.2018 12:01:02
Şuan sinirden gulesim geldi bizim sağlık bakanlığımız mı vardı bunlar işlerini yapmıyorlar ben hem sagligimdan oluyodum hem bebeğimi boş boşuna kaybettim sağ tarafım yok tek yumurtalı kadınım şikayet ettim konuyu kapattılar hastaneyi şikayet ettim nerdeydiniz okdar alakasız şeyler yüzünden mesgulsunuz hastanenizi savunmak için sekreterleriniz telefonda bana kazanamazsınız dedi nerdeydiniz sizin sekreter dedikleriniz kimse umursamadı yazıklar olsun hepinize.
People
26
2) Ufuk engin (Uzman doktor)
13.07.2018 10:36:57
Gözlerim yaşardı bakanlığımız ne kadar duyarli ve ivedilikle hareket ediyor.. sağlık calisanlarina karsi siddette de ayni hizi gostermislerdi zamaninda..yasal duzenlemeler jet hiziyla çıkmıştı..pardon patagonyadaymis bu degisiklikler karistirdim...
People
28
3) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
12.07.2018 16:38:36
Niye haber olmuş diye şimdi baktığım bu klipte, sürekli cinselliği ön plana çıkaran insanlar aceba kendi eşlerini-kızlarını bu kliplerde oynatıyorlar mı ? Orada hemşire değil , hava kuvvetleri pilotu ya da orman işçisi bir bayan oynasa bence bir fark yok, sonuç pompalanan bir cinsellik üzerinden kadınların sömürülmesi, gençlerin kudurtulma çalışılması. Bu nedenle böyle şeylere önce anne-babalar ve tüm kadınların tepki göstermesi lazım. Atalarımız boş yere YÜZ GÜZELLİĞİ dememiş, kalça-uyluk-göğüs bizde daha çok kasap işidir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA