Meslektaşı tarafından öldürülen doktorun cenazesi hastaneden alındı
SARIYER'deki Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi'nde meslektaşı tarafından öldürülen doktorun cenazesi hastaneden alındı.
Meslektaşı tarafından öldürülen doktorun cenazesi hastaneden alındı
11 Ekim 2019 14:06 - DHA

İSTANBUL - Edinilen bilgiye göre Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi'nde görevli asistan doktor Y.S.(29) ile asistan doktor Kaan Erol (26) arasında "az çalışma" tartışması çıktı. Tartışma kavgaya dönüştü.


İstanbul'da doktorlar arasında az çalışma tartışması: Bir doktor hayatını kaybetti 


Yavuz Sümter,  yanında taşıdığı bıçağı çıkartarak Kaan Erol'u defalarca bıçakladı. Ağır yaralanan Erol, meslektaşlarınca yapılan ilk müdahalenin ardından Şişli Etfal Eğitim ve Hastanesi'ne götürüldü. 30'un üzerinde bıçak yarası olduğu belirtilen Kaan Erol hayatını kaybetti. Yavuz Sümter, polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

Öte yandan öldürülen doktorun cenazesi hastaneden alınarak Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) Dr.Cevdett (Cerrah)
15.10.2019 12:00:25
Özellikle cerrahi branşlarda asistanlık zor iştir, hele çömez asistanlık tam bir köleliktir. 1993 yılında cerrahi çömezi olarak asistanlığa başladığımda kıdemli bir asistan cerrahi servisinin kapısını göstererek ''bu kapıdan girerken şahsiyetini burada bırakacaksın'' demiş, ben de içimden ''çok beklersin'' demiştim. Nihayet baş asistan olduğumda aynı arkadaş ''senden sonra buranın çivisi çıktı'' dedi. Çömezlerimle abi-kardeş ilişkisi içinde tatlı-sert bir asistanlık yaptım. Artık cerrahi de olsa askeri disiplinle emir komuta zinciri sadece mesleki alanda kalmalı. İnsani ilişki olmak zorunda.
People
3
2) Cin Ali (Recepsiyonist)
15.10.2019 09:49:04
SCH açılımı Sanrılı Cinnet Hastalığı demektir.
People
4
3) ömer hayyam (op.dr)
14.10.2019 15:10:38
asistanlık, iş gücü kaynağı olmamalı...bağlantılı çooook kişi vebale girdi ve ahiretini yaktı....
People
2
4) inve (invega)
13.10.2019 16:04:55
SCH diye bir hastalık duydunuz mu?
Psikotik bozukluk???
Saldırgan bir saat mevtanın bedenini kesip biçmiş. Kapı kırıldığında hala kanlarla oynuyormuş.. İnvega kullanan bir hasta ve aylık dozunu almamış.
People
5
5) dr (op)
12.10.2019 21:35:01
Asistanlıktaki hiyerarşi ve katı kıdem olmamalı.yazık günah değer mi?
People
3
6) Hasan Yakup Dipci (Özel Güvenlik )
12.10.2019 14:08:15
ALLAH RAHMET EYLESİN. MEKANI CENNET EYLESİN. ALLAH AİLESİNE VE SEVENLERİNE SABIR VERSİN. SEN ÖLMEDİN KALBİMİZDE YAŞIYOR VE YAŞAYACAKSIN. SENİ UNUTMAYACAĞIZ GÜZEL İNSAN.
People
20
7) DR R (RAD)
11.10.2019 16:17:38
Cerrahi branşlarda özellikle de ortopedide asistanlar arası kıdem şiddeti fazla galiba.
Yıllar önce bir ortopedi uzmanın söylediği halen kulağımdadır; asistanlık döneminde kıdemlilerinden o kadar nefret ederlermiş ki "bayram izninde kıdemlilerinin trafik kazasında ölmesi" için dua ederlermiş.
People
18
8) Hatice onur (dr)
11.10.2019 14:59:17
Aman Allahım bu nasıl bir doktor bu meslekte asistanlıkta bir sınavdır zorlu meslek hayatımıza her hem fiziksel hemde ruhsal olarak hazırlama süreci en ufak bir zorlukta kendi meslemtaşına bir insan bunu nasül yapar. bizim ğörevimiz tüm insanları allahın izin verdigi sürece yaşatabilmektir. herhangi bir canlıya bie zarar veremeyeceken gencecik pırıl pırıl emek emek yetışmiş bir meslektaşına býnu nasıl yapabilir şoktayım .yazık çok yazık zaten bu kisi kesinlikle Doktor olmayı haketmiyor. Bizlér bir hastamıza yeterince faydalı olamadıysak yada en ufak bir komplikasyonda uykularımız kaçan insanlarız arrük yeni yetisen nesilde vicdan iside mi azalıyor bu haberden bir doktor olarak inanılmaz utanıyorum .Gencecik meslektaşıma allahtan rahmet dilemekten başka elimden birsey gelmiyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)