Meslektaşını öldüren doktora ağırlaştırılmış müebbet cezası
Baltalimanı Kemik Hastanesi’nde meslektaşı doktor Kaan Erol’u bıçaklayarak öldüren sanık yargılandığı davada, ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.
Meslektaşını öldüren doktora ağırlaştırılmış müebbet cezası
28 Eylül 2021 16:33 - İHA İrem Demir

Sarıyer’deki Baltalimanı Kemik Hastanesi’nde 11 Ekim 2019 tarihinde nöbet nedeniyle tartıştığı meslektaşı doktor Kaan Erol’u defalarca bıçaklayarak öldüren tutuklu sanık Yavuz Sümter’in ‘canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı dava karara bağlandı.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Yavuz Sümter SEGBİS aracılığı ile katılırken, müştekiler Nilay Erol, Metin Erol ve tarafların avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmada görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı, bir önceki celse dava dosyasına sunduğu mütalaasını tekrar ettiğini kaydetti. Savunma yapan sanık avukatı, beraat ve tahliyeye ilişkin taleplerini dile getirirken, Erol ailesinin avukatı sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.


İstanbul'da doktorlar arasında az çalışma tartışması: Bir doktor hayatını kaybetti


“Benim şahidim yüce Allah olacaktır”

Davanın karara bağlanmasının öncesinde son sözü sorulan tutuklu sanık Yavuz Sümter, “Karşı tarafın şahit diye konuşturduğu kişiler organize edilmiştir. Tanık diye dinlenenler mahkemede tiyatro yapmışlardır. O tanıklar mobbingin üzerini örtmeye çalışıyorlar. Yalancı şahitlik yapılmıştır. Beni hastaneden göndermek için organize olmuşlardır. Bunu hastane çalışanlarının tamamı çok iyi biliyor. Benim 7 gün 24 saat birlikte çalıştığım sözde doktorlar bile yemin edip gözümün içine baka baka yalancı şahitlik yapmışlardır. Benim şahidim Yüce Allah olacaktır. Hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullandı.


'Meslektaşını öldüren doktor' olayının detayları belli oldu: 75 bıçak darbesiyle öldürülmüş


Müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Yavuz Sümter’i ‘kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırarak tutukluluk halinin devamına hükmetti.

“Allah kimsenin başına böyle bir vahşet vermesin”

Duruşmanın ardından açıklama yapan Kaan Erol’un babası Metin Erol, “Bugünkü duruşma sonucunda adalet yerini buldu. Kalbi, vicdanı yüksek değerde olan Türk adaleti doğru bir karar verdiği. Böylelikle, 11 Ekim 2019 tarihinde görevi başında şehit olan evladımın da, kabrinin nur ile dolduğunu düşünüyorum. Allah kimsenin başına böyle bir vahşet vermesin. İnanıyorum ki onu sevenlerde, bu davayı takip edenlerde bir nebze olsun ferahlık hissetmiştir. Vatan, pırıl pırıl bir doktorunu, Türk gencini kaybetti” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, olaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Hastanenin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde sanık Sümter’in çantasıyla birlikte hastaneye geldiği ve bahçede bir süre oturduktan sonra poliklinik koridoruna doğru yürüdüğü görülüyor.


Meslektaşını 75 bıçak darbesi ile öldüren asistan doktor hakkında müebbet hapis istendi


İddianameden

Sarıyer’deki Baltalimanı Kemik Hastanesi'nde 11 Ekim 2019 tarihinde nöbet nedeniyle tartıştığı meslektaşı doktor Kaan Erol’u bıçaklayarak öldüren şüpheli Yavuz Sümter hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlanmıştı. İddianamede, şüpheli Sümter’in ‘canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep edilmişti.

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Dr (Uzm dr)
15.10.2021 01:14:42
Katile kimse katil değil demedi, cinayete kimse bahane de bulmadı. Ama mobbingi hafif bir durumumuş tahrik yokmuş gibi saymak ne demek? Mobbing sonucu intihar eden, sağlığı bozulan, hayatı kayan insanlar var. Mobbingle intihara sürüklemek cinayetle öldürmekten daha acılı, daha canice, bir insana kendi kendini öldürtüyorsunuz ötesi var mı? Her gün psikolojik işkence etmek, tekme tokat dövmekten daha acılı, daha vahşice. Mobbingi masumlastirmayin, usulünce işkence etmek mobbingcinin cani olduğu gerçeğini değiştirmiyor!!! Mobbinge uğramak yerine yapan tarafındasınız ki pek bir masum gelmiş size.
People
5
2) Dr (Dr)
02.10.2021 17:15:12
Gencecik hayatının başında, 26 yaşında bir hekim olan Kaan gece uykusunda öldürülüyor.. Yorumları hayretle okudum.
katil her davada şizofreniye yakın olduğunu iddia eden söylemlerde bulunuyor… Cezadan yırtmak için..
Olay yeri fotoğraflarında boğuşma ve kavgaya rastlanır bir detay yok üstelik! Gencecik bir adam hayatının baharında uykusunda öldürülüyor ama siz yorumlarda ağır tahrikten bahsediyorsunuz. O zaman ben de doktor kaanın katil Yavuz’a ne kadar yardım ettiğinden bahsedeyim… Yazık çok yazık..
ağırlaştırılmış müebbet doktorun annesi babası akrabaları ve sevgilisinin yüreğine sadece bir nebze su serpti, insanlar çocuğunu kaybetti ağırlaştırılmış müebbete sevinemedi bile..
yazık, bir ömür çalındı Kaan’dan..
People
13
3) Zekiye (Doktor)
01.10.2021 15:14:32
Mobbinge uğradığını iddia eden katil doktorun ifadesinin doğru olduğunu kabul edip cezasını fazla bulan doktorlar;
o zaman sizlere de acil servislerde şiddet uygulayanlar haklı.
Çünkü aranırsa çeşit çeşit hafifletici nedenler bulunabilir şiddet uygulayanlar açısından:Hastamızla ilgilenmedi, iğne yaparken çocuğumu ağlattı, bizimle dalga geçer gibi konuştu, yoğun bakıma dalmamıza izin vermedi, benimle sert konuştu vs. vs…
Asıl endişe verici olan, en eğitimli kesimden oldukları halde cinayet veya şiddeti sorunların çözümünde seçenek olarak düşünebilen insanların bu kadar fazla sayıda olması bu toplumda. Maalesef.
People
10
4) Zekiye (Doktor)
01.10.2021 14:54:35
Gencecik bir insanı hayattan koparacaksın, ömrünü elinden alacaksın.. Allahın verdiği canı alma küstahlığını göstereceksin. Buna rağmen, ey katil; nefes almaya, yaşamaya devam edecek, aldığın nefesi hala kendini mazur göstermeye harcayacaksın.
En ufak bir utanma, mahcubiyet, tövbe belirtisi göstermediğine göre ahiretteki hesabını da ayrıca Rabbine vereceksin.
Burdan sonra sözüm; katille empati yapıp, maktulün mobbing yaptığı ön kabulüyle ağır tahrik var diye mazeret üretmeye çalışan yorumculara. (Ne yazık ki hepsi doktor.)
Cinayette ağır tahrik diye bir mazeret asla geçerli değildir. Nefsi müdafaa durumu ve savaş meydanı veya kazara olması dışında bir insanın canına kıymak cinayettir. Cana kıyan da katildir.
People
6
5) Dr (Dr)
30.09.2021 17:51:31
Mobbing sonucu mağdurun intihar ederek ölmesi, burada işlenen cinayetten çok daha acılı bir süreç. Üstüne mobingle can alan caniler hiç bir ceza almıyor. İş yerinde size her gün dayak atamazlar, atsalar cezası olur ama mobbingde her gün psikolojik işkence var, ceza alan yok. Ama, mobbing fiziksel şiddet ve cinayetten daha masum bir suç değildir!!!!
People
18
6) Asuman Bozoğlu (Memur)
29.09.2021 21:25:36
Buradaki yorumları hayretle okudum. Mobbing pırıl pırıl bir gencin 75 bıçak darbesiyle işkence ederek öldürülmesi ne neden olabilir mi? Kendinize gelin Allah aşkına
People
21
7) dr ayhan (dr)
29.09.2021 09:27:42
herkesin bildiği ama konuşmadığı şeyler devrecilik, mobbing sonuç bu sefer cinayet olmuş.

ilk yıl asistanlarına ne eziyetlerin edildiğini sanırım herkes biliyor.
People
18
8) Ali tosun (Dr)
28.09.2021 22:22:32
Mobbing sonucu işlenmiş bir cinayet gibi . Hepimiz kıdemli baskısını yaşadık uzmanlık eğitiminde ..iki genç insana yazık olmuş.. hocaları zamanında müdahale etseydi belki bu sonuç olmazdı
People
15
9) Yasemin (Fizyoterapist )
28.09.2021 20:06:47
Çok ceza almış .. hafifletici unsurları hakim görmezden gelmiş
People
16
10) Hakan Öztürk (Dr)
28.09.2021 20:02:37
Ağır bir karar olmuş .. Yargıtay dan döner bence … ağır tahrik altında işlenmiş bir cinayet
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)