Randevu vermediğini iddia etti: Mermer parçasıyla doktorun kafasına defalarca vurdu
Gaziantep’te randevu vermediği hastanın ağabeyinin mermerli saldırısına uğrayan doktor, ölümden döndü. Mermer parçasıyla kafasına defalarca vurulan doktor, “İnşallah sağlıkta şiddet son bulur ve bu olay son olur” dedi.
Randevu vermediğini iddia etti: Mermer parçasıyla doktorun kafasına defalarca vurdu
07 Ocak 2022 15:23 - İHA - DHA Muhammet Abdulkadir Esen - Bekir Şentürk - Kadir ÇELİK

Sağlıkçılara yönelik saldırılar son bulmazken bir saldırı haberi de Gaziantep’in İslahiye ilçesinden geldi. İslahiye Devlet Hastanesinde Dahiliye Uzmanı olarak çalışan Sadık Oluk, bir hasta yakınının mermerli saldırısına uğradı. Hastanede korku dolu anlar yaşayan Doktor Oluk’un kafasına defalarca mermer parçasıyla vuruldu. Öldüresiye darbelerin hedefi olan talihsiz doktorun kafasına 8 dikiş atıldı. Hasta yakınının dehşet saçtığı o anları İhlas Haber Ajansı’na (İHA) anlatan Doktor Sadık Oluk, “İnşallah sağlıkta şiddet son bulur ve bu olay son olur” dedi.

Doktorun kafasına mermerle defalarca vurdu

Dün sabah saatlerinde hastaneye gelen Nalan Y. ile randevu verme nedeniyle tartışan Oluk, hastayı kendisinin muayene edemeyeceğini söyleyerek diğer doktorlara yönlendirdi. Hastanın hakarette bulunması üzerine doktor, beyaz kod vererek güvenlikleri çağırdı. Hasta Nalan Y., tehditler savurarak hastaneden çıkarıldı. Birkaç saat sonra hastaneye gelen Nalan Y.’nin ağabeyi Erkan Y., kız kardeşine hakaret edildiğini iddia ederek eline aldığı mermer parçasıyla doktora saldırdı. Talihsiz doktor, başına aldığı darbelerden dolayı kanlar içinde yere yığılırken araya sağlıkçılar ile diğer hasta yakınları girdi.

“Hastanın ağabeyi, ‘Kardeşime hakaret etmişsin’ diyerek saldırdı"

Dün sabah saatlerinde polikliniğe girdiği esnada bir kadının yanına gelip randevu istediğini aktaran Oluk, randevusuz hastaya bakılmadığını söyledi. İlçe şartlarında günde yaklaşık 80 hastayı muayene ettiğini ifade eden Oluk, “O gün sağlık kuruluna da bakacağım için hastayı diğer iki doktora yönlendirdim. O doktorların boş olduğunu söyledim. Bunun üzerine hasta bana hakaretler savurmaya başladı. Ben de o kişi hakkında beyaz kod verdim. Polisler gelip o kadını karakola götürdü. Aradan bir süre geçtikten sonra bu kişinin abisi olduğunu daha sonradan öğrendiğim biri geldi. Bana ‘Benim kız kardeşime hakaret etmişsin’ dedi. Ben de hiçbir şekilde hakaret etmediğimi, sadece o gün için randevu veremeyeceğimi söyledim. O esnada bana saldırmaya başladı” ifadelerini kullandı.

“Başıma defalarca öldüresiye vurdu"

Hastanın ağabeyinin durduk yere masanın üzerindeki mermer parçasını alarak kendisine saldırdığını sözlerine ekleyen Oluk, “Mermer parçasını alıp başıma defalarca öldüresiye vurdu. Kafama 8 dikiş atıldı. İnşallah sağlıkta şiddet son bulur ve bu olay son olur. Şu an için ben kişiden ve kız kardeşinden şikayetçi oldum. Kaymakamlıktan koruma talep ettim. Çünkü beni tehdit ettiler. Bana ilçenin önde gelen ailelerinden olduğunu söyledi. Yetkililerden destek bekliyorum. Adalete güveniyorum” diye konuştu.

Bakan Koca'dan açıklama

Fahrettin Koca, "Gaziantep'te yaşanan şiddet olayı vahim. Bir hasta yakını, doktoru masasındaki mermer parçasıyla darbetti. Olayın arka planında randevusuz muayene talebinin kabul edilememesi var. Kurallara uyulması gerekli bir uyarı, buna karşı başvurulan şiddet ise insanlık dışıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık çalışanlarından darbedilen doktora destek

Hastanede tedavisi süren Dr. Sadık Oluk'a mesai arkadaşları yaptıkları açıklamayla destek verdi. Hastane bahçesinde toplanan sağlık çalışanları adına konuşan İslahiye Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Yıldız, "Hastanemizde maalesef çok üzücü bir olay meydana gelmiştir. Değerli bir doktorumuz görevi başındayken fiziki bir saldırı meydana gelmiştir. Doktorumuzun sonuna kadar yanındayız. Doktorumuzun haklarının korunması anlamında tüm yasal başvurular yapılmıştır. Bu olay bizlerin huzurunu kaçırmasın, bir kişinin yaptığı bu davranışı topluma mal edemeyiz. Bu saldırıyı yapanın cezalandırılması için haklarımızı sonuna kadar savunacağız" diye konuştu. Başhekimin açıklamasına katılanlar saldırıyı alkışlarla protesto etti.

Bu arada, olay sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan Erkan Y.'nin yakalanmasına yönelik polisin çalışması sürüyor.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) cek cak dr (doktor)
14.01.2022 11:39:54
bunun çözümüde Fizan'a ulaştığımızda Kaf Dağı görülecek!......hekimlerle ilgili herşeyde olduğu gibi işte o zamandır çözüm!.....yani umudun yok olduğu noktalar bile hayallerimize giremiyor!....
People
14
2) akdağın dönercisi (dr)
14.01.2022 09:47:08
Bana göre tek sorumlu recep akdağ ve performansçılarıdır.
People
32
3) ömer (dr)
09.01.2022 12:29:41
birinin sn Cumhurbaşkanına şunu söylemesini rica ediyorum, "yıllar önce kızdığınız dr lar biz değiliz, onlara duyduğunuz kızgınlık nedeni ile bizim yıllarımızı "" herşeyimizi ""zorlaştırdınız, biz sizi sevdiğimiz için katlandık. kızdığınız adamlar ise gemilerini daha iyi yüzdürüyor. ZULÜM oldu bu . Zalime ceza vereceğim derken mazluma zulmedildi. biz vatanımız için burada kalarak çalışıyoruz . ama artık insanlar bu zulüm nedeniyle yurt dışına gidiyor. zulüm ayyuka çıktı. bi yerde artık anlamak lazım. muhtemelen size kimse söylemiyor. biz suçsuzuz. artık bu sistem suçlu. vatandaşa en çok sıkıntı veren ve parasını cebinden alıp özel sektöre ""peşkeş"" çeken bu sistem... bizi ezdiniz, bizden alıp özel patronlarına verdiniz, bi de Allah rızasını gözeterek yaptığımız mesleği artık vatandaştan şiddet görmemek için kendimizi garantiye alarak en az zararla yapmak üzere çalışıyor kafalarımız.
People
19
4) Ahmet (Atilgan)
09.01.2022 10:06:07
Başlığa bakarmısınız, Randevuyu doktor vermez, hasta mhrs den alır.
People
20
5) Hakan (Dr)
08.01.2022 21:15:03
Hastane ve bakanlığı çalışan güvenliğini sağlamamak bilinçli taksirle saldırıya uğrama ve yaralanmaya neden olmaktan dava açmalıyız
İçeriye bir silahlı saldırganın girmesine izin verilmesi
Herhangi bir olası iş kazasından daha büyük tehlike arzediyor
Saldırıya uğrayan meslektaşımız iş güvenliğim sağlanmadı diye dava açmalı
People
20
6) Cem Denk (Dr)
08.01.2022 19:32:11
Bu saldırganları cesaretlendiren sağlıkta dönüşüm denen fecaatin mimarları bu manzaradan gurur duyuyordur
People
11
7) ismail yetenek (dr)
08.01.2022 13:44:36
islahiyede 15 yıl filan önce çalıştım..çok nev-i şahsı na munhasır bi yerdir islahiye..her yönden.
People
31
8) Lokman Hekim (Uzman doktor)
08.01.2022 00:59:18
Hekimlik mesleğini mahvettiniz ! Mesleğin hiç bir itibarı kalmadı ! Canınız cehenneme! Böyle giderse hastanelere hacamatçı sülükçü ve üfürükçüleri doldurursunuz !
People
28
9) Engin Olgay (Hekim)
07.01.2022 21:22:41
En başta hekimlere olmak üzere sağlık çalışanlarına saldırıların bu denli artmasının, neredeyse rutin hale gelmesinin baş sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir. Bu utanç verici ve kabul edilemez sorunu etkin olarak çözmek için daha ne bekliyorsunuz?
People
31
10) Ceyhun Balcı (Uzman Doktor)
07.01.2022 21:16:44
Sosyal medyadaki eleştirel içerikli paylaşımınıza karşılık kapınıza kolluk gücü gönderebilen devletimizin sağlıkta şiddeti önleyemiyor oluşu inandırıcı olamaz. Cehaletin saltanatı doludizgin.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)