COVID-19'a karşı 45 gün önce aşı olan doktor hayatını kaybetti
Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Rıza Şahap Barlas, koronavirüsü nedeni ile yaşamını yitirdi. Barlas'ın 45 gün önce COVID-19 aşısı yaptırdığı öğrenildi
COVID-19'a karşı 45 gün önce aşı olan doktor hayatını kaybetti
03 Mart 2021 10:49 - Sözcü

İstanbul’da çalışan eski Osmaniye Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Rıza Şahap Barlas, koronavirüsü nedeniyle kaldırıldığı hastanede, 20 günlük yaşam mücadelesinin ardından 1 Mart günü yaşamını yitirdi.

İstanbul Tabip Odası üyesi olan Barlas’ın 1981 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunlarından olduğu, Kadıköy Bağdat Caddesi’nde özel kliniğinde hizmet verdiği öğrenildi.

Üyesi Barlas için taziye mesajı yayımlayan İstanbul Tabip Odası, “Dr. Ali Rıza Şahap Barlas’ı 01 Mart 2021 tarihinde COVID-19 sebebiyle kaybettik. Acımız büyük. Değerli meslektaşımızın başta ailesi olmak üzere yakınlarının büyük acısını paylaşıyor, tüm hekim camiasına başsağlığı diliyoruz” dedi.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yapan Türk Tabipler Birliği (TTB) de baş sağlığı dileklerinde bulundu.

AŞI OLUP ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Yaşamını yitiren doktor Barlas, COVID-19 aşısını 15 Ocak tarihinde olmuştu.

Barlas, aşının ardından “COVID-19 aşısını sizi ve kendimizi korumak için hemen yaptırdık. Lütfen aşınızı olun” çağrısında bulunmuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Emin Ertuğrul Tepebaşılı (Tıp Hekimi)
07.03.2021 16:36:14
Sayın Meslektaşımıza Allah'tandır rahmet ve yakınlarına başsağlığı dilerim.Ölüm sebebi covid 19 aşısı ise şüpheli ölüm nedenidir.Buradan da aşının güvenirliği konusu yeniden değerlendirilmelidir....
People
4
2) ömer hayyam (op.dr.)
05.03.2021 11:25:43
allah rahmet eylesin , aşı ölümü %100 engellemiyor !
People
3
3) se (uzm dr)
04.03.2021 15:41:38
Aşılama hastalığı önlemiyor ve hastalık başladıktan sonra, risk faktörleri de varsa, ölüm riski devam ediyor olabilir. Aşılama %100 ölüm riskini ortadan kaldırıyor mu bence zor. Meslektaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum.
People
0
4) murat 124 (kdbascvs)
03.03.2021 18:51:46
Nörşirurji (Emekli) efendim bir buyugumuzun dedigi gibi cok da sey etmemek lazim. sizin de malumunuz bu virusler icin bayagi hazirliksiz yakalandik. tr de elektron mikroskobu goren insan sayisi saibeli virusler uzerinde calisan sayisi sinirli bu virusu calisan sayisi var mi yok mu belli olmadigi icin butun bilgilerimizi klinik gozlem ve yurtdisinda ne derlerse oradan ediniyor gibiyiz. ulke saglik sistemleri ve uzmanlik dernekleri belli katkilari ile yolumuzu aydinlatiyorlar saolsunlar.bu testler icin de standartlar henuz oturmus degil..hic mubalagasiz 100 lerce farkli test kiti oldugu soyleniyor bunlarin da neyi ne kadar olctugu saibeli..olcemedikleri zaman da olmadigi anlamina gelmiyor. kibarca caniniz cekiyorsa yaptirin ama aa yaptirdim 2 cikti ile oo benim test 2000 i vurmus sahane olmus bunyem gibi bir degerlendirmeye cok da girmemeye calisin ..isin ilginci testte negatif cikmaniz aa asi tutmamis vs olarak degerlendirilmiyor. en yalanindan bile bir asi olmussaniz hasbelkader - asilarin da ne yaptigini henuz cok da kestiremedigimiz icin yada bizimle paylasmadiklari icin- elimizdeki imkanlarla nispeten korunabildigimiz kadar korundugumuzu varsayiyoruz. ama tedbirimizi de elden birakmiyoruz.
People
7
5) Nörşirurji (Emekli)
03.03.2021 12:53:26
Allah rahmet eylesin. Aşı 25. Günde korumuyor. Benim de Aşının 2. Dozundan 10 gün sonra yaptırdığım antikor testi negatif çıktı. Sorun aşıda mı yoksa test yöntemindemi merak ediyorum.
People
12
6) hasan (dr)
03.03.2021 11:05:13
Meslektaşıma Allahtan rahmet dilerim. Çok üzüldük. Maalesef salgın son derece şiddetli devam ediyor. Bende ağır bir COVID-19 geçirdikten sonra ancak iyileşebildim. Yoğun bakım süreci çok ağır, ölüp kurtulmak istidedim, ancak, çocuklarım öksüz kalmasın diye kendimi zorlayarak yaşam savaşı verdim ve önerilen herşeyi yaptım. Tabipler birliğininde sahaya inip korunma ve tedavi hizmetlerine bu dönemde aktif olarak katılmasını özlemle bekliyorum. Gevşemeden kurallara uyalım. Aşılar hızla yapılmaya devam etsin, çünkü %80 oranında koruyor. Belediye çavuşları halka maske dağıtsın, kurallara uymayanları uyarsın. Kısacası bu ağır hastalıktan korunmak için herşeyi yapalım.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)