İstanbul’da COVID-19'a yenilen doktor, memleketinde babası için ayrılan mezara defnedildi
İstanbul'da korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu, memleketi Adana’da gözyaşlarıyla toprağa verildi. Ergenoğlu’nun, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinden emekli babası Prof. Dr. Fuat Ergenoğlu için ayrılan mezarlığa defnedildiği öğrenildi
İstanbul’da COVID-19'a yenilen doktor, memleketinde babası için ayrılan mezara defnedildi
17 Mart 2021 14:25 - İHA

Yaklaşık 3 aydır İstanbul’da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde Covid-19 tedavisi gören 54 yaşındaki Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu, geçen gün hayatını kaybetti. Cenazesi memleketi Adana’ya getirilen Ergenoğlu için Çukurova Üniversitesi Mezarlığı’nda tören düzenlendi.


Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu COVID-19'dan hayatını kaybetti


Tören sırasında yakınları gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından Ergenoğlu’nun cenazesi Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinden emekli babası Prof. Dr. Fuat Ergenoğlu için ayrılan mezarlığa defnedildi.

Gazetecilere konuşan anne Ayfer Ergenoğlu (81), "Allah’ım kimselere evlat acısı vermesin. Bittim ben. Sıra benimdi, ona nasıl sıra geldi. Allah’ım beni affet. Dayanılmaz bir acı. Nur gibi bir çocuktu, herkese dokundu benim yavrum. Kimselere bir şey yapmadı, hasta kurbanı oldu” diyerek gözyaşı döktü.

Baba Fuat Ergenoğlu (84), “Ömrünün baharında gitti. Bunca sene uğraştı, didindi, tam vatanına, evlatlarına faydalı olacak bir dönemde gitti. Bunlar birer kahraman ama bunu bilen yok. Bir bilebilseler” diye konuştu.

2 çocuk babası olan Ergenoğlu, 14 Eylül 2020'de sosyal medya hesabında maske uyarısında bulunmuştu. Ergeroğlu, "Maskesiz olmaz. Lütfen, herkes koşulda maske takmaya, el hijyenine ve sosyal mesafeyi korumaya dikkat edelim" demişti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Papatya (Dr)
25.03.2021 02:06:26
Yaşlı ana babaya içim acıdı. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
People
3
2) Prof Dr Cemalettin CAMCI (Doktor)
21.03.2021 23:54:46
İhtisas arkadasımdı. Allah gani gani rahmet eylesin... Erken kayıp Anne baba ve kardesi Mete ye sabırlar diliyorum...
People
10
3) Acilci (Acil uzman)
17.03.2021 23:25:18
Allah rahmet eylesin ve sabır versin. Babam ne güzel demiş kıymet bilinmiyor diye. Güzel ülkemde ancak çalışana yük bindirilir, şikayet edilir, yönetim puanını keser. Çalışmayana kimse ilişmez şikayet edilmez, bi de torpil buldumu emekli oluncaya kadar yönetici. Allah rahmet eylesin güzel insan inş öbür tarafta hak ettiğin tüm güzellikleri alırsın...
People
9
4) türkay özcan (dr)
17.03.2021 22:18:04
Başımız sağolsun nur içinde yatsın bir sağlık çalışanını daha yitirdik ölüyoruz fakat duyan ve umursayan yok
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)