Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor
Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün saat 17.00'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşecek
Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor
25 Şubat 2021 09:19 -

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17.00'da gerçekleştirilecek. 

Bugün gerçekleşecek toplantı ile daha önce işaret edilen 1 Mart'ta, bazı illerde kısıtlamaların gevşetilmesine ilişkin yeni kararlar alınması bekleniyor. 'Yerinde karar' sürecine girilmesiyle birlikte iller bazında vaka sayılarının analizi ve aşılama oranları çerçevesinde değerlendirmeler sonucu, "düşük", "orta", "yüksek" ve "çok yüksek" olmak üzere dört ayrı risk grubu belirlenecek. Her 100 binde 35'e inen vaka sayısının olduğu illerde kontrollü olarak kısıtlamalar kaldırılacak. 

Yeni süreçle ilgili belirlenecek yol haritasının detaylarının, toplantı sonrası Sağlık Bakanı Koca'nın tarafından yapılacak basın açıklaması ile ayrıntılı olarak duyurulması planlanıyor.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
14
1) gökhan (doktor)
26.02.2021 09:52:17
olağanüstü hallerde istifa yasakken istifa ederseniz 657 sayılı kanun 95. maddesi uyarınca bir daha devlet memuru olamazsınız yazıyor.istifa sonrası tekrar devlet memuru olma hakkınızı elinizden almış oluyorlar.yani illaki bir hakkınız yeniyor.neden yedirelim hakkımızı 4 aydır çözülebilecek bir sorunu çözemeyenler için...
People
10
2) Fatih Yılmaz (Doktor)
25.02.2021 18:13:08
Meraktan rumuzlu arkadaşım ilgi ve mız için teşekkür ederim. Usulünce ayrılmak istiyorum çünkü arkasından ne yapılacağı belli olmaz, ayrıca il sağlık müdürlüğü usulsüz ayrıldığım takdirde SGK oluru verilmeyecek şeklinde korku verdi. Özel hastaneye geçeceğim, SGK oluru şart. Birde usulsüz bir şekilde tanıdığım birisi ayrıldı, işe gitmeme ile özele başlaması yaklaşık 40 gün sürdü. Hep yasağın kaldırılması o kadar sürmez söylemleri ile böyle uzadı.
People
1
3) Meraktan (Meraklı)
25.02.2021 17:08:57
Fatih Yılmaz bey sürekli israfa yasağı kalksın diyorsunuz ama merak ettim istifa edip ne yapacaksınız?Yani bildiğim kadarıyla kanunla yasaklanmadı istifalar sadece istifa taleplerini kabul etmeyin denildi.Benim anladığım kadarıyla bir kişi istifa edebilir fakat istifa dilekçesi kabul edilmeyeceği için 1 yıl tekrar memur olamaz tek yaptırım bu gibi e sizde istifa edip 3 ay sonra tekrar mı memur olacaksınız? Muayenehanecilik yapacaksanız o zaman tekrar memur olmayı zaten istemezsiniz?Gerçekten çok merak ettim yoksa istifa yasağında benim bilmediğim başka bir yaptırım mı var ki?
People
22
4) Fatih Yılmaz (Doktor)
25.02.2021 14:51:36
İstifa yasağı kaldırılmadan normalleşme sürecine giriliyorsa pes doğrusu.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)