Cizre Devlet Hastanesinde başarılı ameliyat
Cizre'de Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesinde kanser teşhisi ile mesanesi alınan hastanın bağırsağından yeni bir mesane yapıldı.
Cizre Devlet Hastanesinde başarılı ameliyat
27 Kasım 2016 18:49 -

ŞIRNAK-İlçede yaşayan 65 yaşındaki Yusuf Acet'e yapılan muayenede mesane kanseri teşhisi konuldu. Teşhisi konulduktan sonra ameliyatla mesanesi alınan 65 yaşındaki Acet için kendi bağırsaklarından mesane yapıldı.

Üroloji Uzmanı Op. Dr. İsmail Başıbüyük konuyla ilgili yaptığı açıklamada zor ve riskli bir ameliyat sonucunda hastanın kanserli mesanesini aldıklarını ve yerine kendi bağırsaklarından bir mesane yaptıklarını dile getirdi.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Mehmet Hidayetullah Erzen de benzeri rahatsızlığı bulunan hastaların tedavi için diğer illere gittiğini ve bu durumun psikolojik yorgunluğun yanı sıra maddi olarak da sıkıntı oluşturduğunu aktardı.

Erzen, hastanelerinde yapılan ameliyat sonrası bundan sonraki süreçte hastaların diğer illere gitmelerine gerek kalmadığını söyledi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)