Hasta yakını doktor şikayeti için SABİM’e yazdı: ‘İlla biz bunu dövelim mi’
Adana’da bir hasta yakını, hastası ile ilgili gerekli işlemlerin yapılmadığını iddia ederek Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (SABİM) başvurdu. Başvuru metninde hasta yakınının “illa biz bunu dövelim mi, saçını başını mı yolalım, sonra doktorları öldürüyorlar” söylemleri dikkat çekti
Hasta yakını doktor şikayeti için SABİM’e yazdı: ‘İlla biz bunu dövelim mi’
29 Haziran 2018 08:36 - MEDİMAGAZİN

MEDİMAGAZİN-Adana’da yatağa bağımlı olan hasta Gülli Altın 26 Haziran tarihinde Adana Ceyhan Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu. Hasta yakınının iddiasına göre acil doktoru beyninde kanama olduğunu ve Adana Şehir Hastanesi’ne gitmesi gerektiğini söyledi. 
Hasta yakını SABİM’e başvurusunda “Nöroloji doktoru Tuğba Hanım beyin cerrahına atıyor, beyin cerrahı da cerrahlık bir durum yok diyor. Sonuç olarak hastanın sevk edilmesi gerekiyor Hasta hiçbir müdahale edilmeden acilde bekletiliyor. Konu hakkında yardım talep ediyorum.” diyerek hastanın acilde bekletildiğini iddia etti.
Hasta yakını bir ilerleme kaydedilmediğini iddia ederek 27 Haziran günü SABİM’e tekrar yazdı. Dr. Tuğba’nın hastanın sevkini vermediğini iddia eden hasta yakını başvurusuna en kısa zamanda cevap beklediğini belirterek “illa biz bunu dövelim mi, saçını başını mı yolalım, sonra doktorları öldürüyorlar” dedi. 
 

BAKANLIK: Başvuru şiddet içeriyor

Sağlık Bakanlığı ise Medimagazine yaptığı açıklamada, SABİM'e gelen başvuru kaydının vatandaşın beyanı ve ses kayıtları doğrultusunda kayıt altına alındığını belirtti. Konunun başvurudaki şiddet beyanına istinaden SABİM iş prensipleri gereği, il yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınması için sevk edildiğini bildiren Bakanlık yetkilileri, bu şikayete yönelik işlem yapılmadığının altını çizdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
8
1) Hürriyet (Dr)
27.07.2018 18:08:38
Alican Çetin o bizim egomuz değil ama senin aşağılık kompleksin olabilir. Emekli olmuş ama hayattan tatmin olamamışsın. Bir günde 20'den fazla hasta bakılmaz diyoruz 200 kişi bakılıyor. Doktorun yüzünüze bakmasının bile bu şartlar altında mucize olduğunu anlamıyorsan ve kendinle ilgili olmayan bu siteye girip nefret kusuyorsan psikolojik sıkıntıların var demektir.
People
9
2) alican çetin (emekli)
16.07.2018 17:04:54
sakın çözüm üretmeyin.hatta çözüm üretmek için beyninizi yormayın bile.kolayı var,saldırın vatandaşa,hakeret edin.doktorluk egonuzu tatmin edin yeter. belli ki mesleğinizi severek yapmıyorsunuz.
People
1
3) Şeyma Fırat (Diş hekimi )
05.07.2018 22:35:23
Bana daha şiddet ve hakaret içerikli bir şikayet geldi ve benden savunma istediler ben. O şikayet işe suç duyurusunda bulunabilecekken uğraşma hiç birşey çıkmaz dediler. Bende uğraşmadım
People
28
4) hasan (dr)
02.07.2018 09:57:11
Yatalak bir hastaya bakmaktan sıkılıp hastaneye atanların insan olup olmadığı tartışılabilir. Bu durumdaki hastalar evde altı üstü bakılarak, gıdaları yedirilerek tedavi edilir. Üstelik devletimiz evde bakım hizmeti de vermektedir. En sonunda hekimleri dövmeye karar veren mahlukatların ne olup olmadığı belli değil mi.
People
17
5) Hanim (Dr)
01.07.2018 23:07:40
Hmm hiç bu açıdan düşünmemiştim, bakanlık şiddete tedbir almayarak sağlıkla ilgili problemlerinizle bizi ugrastirmayin döverek kendiniz çözün demek istiyor olabilir
People
53
6) ömer hayyam (op.dr)
01.07.2018 11:39:22
anasından babasından görmediği şefkati doktordan

kocasından görmediği ilgiyi doktordan

komşusundan görmediği yardımı doktordan

arkadaşından görmediği sıcaklığı doktordan

patronundan görmediği umudu doktordan bekleyen bir toplumdayız.

doktora 1 kuruş para vermeyi haram sayar,

doktora küfreder ama sen doktorsun,

doktoru döver ama sen doktorsun,

doktora bilgisiz fikirleriyle sınava çekmeye çalışır , tepki gösterince sen doktorsun

basit ilkokul bilgilerini öğretmesini ister, sen doktorsun

en alt ve en basit düzeyde anlatırsın, 1 tane tıbbi kelime olmadan, ama anlamaz , anladığının yarısını odadan çıkmadan unutur, diğer yarısınıda saptırır.

BİLGİ OLMADAN FİKRİN VARSA = CAHİLSİN, bilader silme böylesiniz, ama kabül etmezsin.

Para ödeme işin içine girerse, biz cahiliz , el ver hocam dersin.

BİLADER KÖTÜSÜN HEMDE ÇOK KÖTÜ VE ZARARLI.... BİR O KADARDA FESATLANIRSIN DOKTORA...
People
64
7) Ali (Hekim)
30.06.2018 23:06:02
Acildeki o pratisyen doktora asıl yazıklar olsun. Biri bana bağıracak, ben de orda doktor diye gezeceğim öyle mi? Nöroloji doktorunun haddine mi düşmüş başka doktora bağırıyor. Daha acısı o acildeki pratisyen doktorun oma haddini bildirmemesi. Başhekim olsa affetmem keserim cezasını
People
26
8) Ahmet Taha (Uzman Hekim)
30.06.2018 13:28:04
"Bakanlık yetkilileri, bu şikayete yönelik işlem yapılmadığının altını çizdi". Bu ifade sabim yetkililerini oluşan durumun sorumluluğundan kurtarır mı? Tehdit, şantaj ve hatta ölüm tehdidi yok mu bu şikayet dilekçesinde? TCK' ya göre bunlar suç değil mi? Sabim tarafından savcılığa suç duyusu yapılması gerekmiyor mu?
People
24
9) Ömer Seyfettin Uslu (Radyolog)
30.06.2018 12:47:02
Hasta yakının davranışı, konuşmaları uygun değildir.Ama beyin kanaması geçiren bir hasta için, bilmiyoruz belki de anevrizmaydı; girişimsel işlemler için bir kaç saatin çok önemi vardır.Bu da bilimsel bir gerçeklik ve nesnel bir bakış açısıdır.Bu olayda empati yapmak gereklidir.Beyin kanaması geçiren kardeşimiz eşimiz olsa acaba biz nasıl tıbbi müdahale isterdik?
People
78
10) Faruk (Dr)
29.06.2018 16:17:29
Gelişmiş bir ülkede olsaydi bu olay. Çoktan tutuklanmıştı bu yazıyı yazan kişi..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)