SSK'lılara özel eczaneden ilaç alımı yaygınlaştırılacak
10 Şubat'tan itibaren SSK'lıların serbest eczanelerden ilaç almaya başlayacağını söyleyen Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu: "Uygulama şubat ayı içinde tüm yurda yaygınlaştırılacak" dedi
30 Ocak 2005 11:19 -
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK'lıların 10 Şubat'tan itibaren serbest eczanelerden ilaç almaya başlayacaklarını belirtti ve "Hükümetimizin bu konudaki kararlığı başından beri devam etmektedir" dedi. Başesgioğlu, yaptığı açıklamada, SSK'lıların serbest eczanelerden ilaç almalarına imkan tanıyan protokolün, geçtiğimiz günlerde imzalandığını hatırlattı.

Protokol gereği, 10 Şubat'tan itibaren SSK'lıların serbest eczanelerden ilaç almaya başlayacaklarını belirten Başesgioğlu, şubat ayı sonuna kadar uygulamayı tüm Türkiye'ye yaygınlaştıracaklarını bildirdi. Medyada yer alan SSK'lıların serbest eczanelerden ilaç almaları konusunda bazı sorunlar bulunduğuna ilişkin haberleri değerlendiren Başesgioğlu, projenin kapsamlı olduğunu, bu nedenle geçiş döneminde bazı sorunların çıkmasını doğal karşıladıklarını ifade etti.

Bütün sektör temsilcilerinin katılımıyla, dün oldukça kapsamlı bir toplantı yaptıklarını bildiren Başesgioğlu, "Toplantıda, 10 Şubat'tan itibaren bu uygulamaya başlayacağımız teyit edildi" dedi. Başesgioğlu, toplantıda, ayrıca sektördeki sorunları takip etmek amacıyla ortak bir komisyon kurulduğunu ve komisyonun bir an önce göreve başlayacağını da ifade etti. Başesgioğlu, komisyonun, ileride çıkabilecek sorunları da gidermeye çalışacağını belirterek, "Hükümetimizin de bu konudaki kararlığı başından beri devam etmektedir. Önemli olan vatandaşımızın statüsü ne olursa olsun, tüm vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden, ilaç hizmetlerinden eşit bir biçimde yararlanmalarıdır" diye konuştu.

Başesgioğlu, Irak'ta yapılacak seçimlere ilişkin soruyu cevaplarken de, Türkiye'nin, yapılacak seçimlerin Irak'ın toprak bütünlüğünü ve siyasi istikrarını sağlamasını öncelikle temenni ettiğini vurguladı. Ancak gelen haberlerin, özellikle Kerkük'te yapay nüfus kaydırmalarıyla, seçimin meşruiyetine gölge düşürecek bazı gelişimlerin olduğunu ifade eden Başesgioğlu, "Kerkük'te bu şekilde gerçekleştirilecek seçimlerin, güvenlik sorunlarını beraberinde getireceğinden endişeleniyoruz" dedi. n ANKARA


SSK eczaneleri açık kalacak

SSSK hastahaneleri bünyesindeki eczanelerin de hizmet vermeye devam edeceğini bildiren Bakan Murat Başesgioğlu, ancak hastahanelerde yeni eczane açmayı planlamadıklarını kaydetti.

YeniŞafak

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Sedat kilicdogan (Öğretmen )
17.01.2021 00:10:57
Dört dörtlük bir doktor.
People
5
2) Sedat kılıçdoğan (Öğretmen )
13.02.2018 10:50:36
Hayatım altüst olduğu bir dönemde karşıma çıkması benim için bir şanstı. Çok teşekkür ederim kendisine.çok iyi bir insan ve mesleğinde başarılı bir doktor. Yolu açık olsun.
People
6
3) Sems balci (Ev hanimi)
17.01.2018 02:09:42
Gercektende Orhan bey kendi dalinda cok basarili bir dr ve insanlara olan ilgisi kelimelerle anlatilmaz Rabbim herkesin karsisina boyle dr cikarsin
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)