1960 yılından mezun olan Dr. Toksöz 80 yaşında ve hala ilk aşkla hasta muayene ediyor
Muğla’nın Milas ilçesinde özel bir hastanede İç Hastalıkları Uzmanı olarak çalışan Dr. Mehmet Ünal Toksöz, ilerleyen yaşına rağmen mesleğe ilk başladığı günkü gibi hastalarını tedavi ediyor.
1960 yılından mezun olan Dr. Toksöz 80 yaşında ve hala ilk aşkla hasta muayene ediyor
16 Mart 2017 -

İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1960 yılından mezun olan Dr. Toksöz, Muğla’nın Yatağan ilçesinde mesleğine başladı. Cüneyt Arkın’ın sınıf arkadaşı olan 57 yıllık doktor Toksöz, 1960 yıllarında doktorluk mesleğini cahiliye döneminde tanıtabilmek için çok uğraştığını kaydetti.
80 yaşındaki Toksöz, ilerleyen yaşına rağmen hala ilk günkü meslek aşkı ve insan sevgisiyle hastalarını tedavi etmek için çalışıyor.

 

 

Toksöz; mezun olduktan sonra Yatağan’da belediye başkanlığı, kaymakam vekilliği gibi çeşitli görevlerde de bulunmuş. 2007 yılından bu yana da Milas’ta özel bir hastanede çalışmaya başladı.

Toksöz, meslek aşkıyla çalıştığını ve en büyük arzusunun çalışarak ölmek olduğunu kaydederek “Hayat mücadeledir. Benim en büyük arzum çalışarak ölmektir. Gözüm görüyor, kulağım duyuyor, beynim çalışıyor, ayaklarım beni taşıyor. Ben bugün halen çalışıyorum. Zannederler ki, para pul için çalışıyor. Ben sağlık ve sıhhatim için çalışıyorum." dedi.

Toksöz, teknolojik gelişmelere de ayak uydurduğunu dile getirdi.

Tıp bilimini, ülkedeki cahiliye devrinde kabul ettirmek için çok uğraştığını ifade eden Dr. Toksöz, bu konuda birçok konferansa katıldığını ve birçok tez yazdığını belirtti.

Para için değil, insan sevgisi için doktorların çalışması gerektiğini söyleyen Toksöz “Benim için 14 Mart Tıp Bayramı büyük bir şeydir. Tüm meslektaşlarımın bayramını kutluyorum.” diye konuştu.

Toksöz’ün çalıştığı özel hastanenin Başhekimi Uzm. Dr. İbrahim Özman, Toksöz'ün hastanenin kuruluşundan bu yana çalıştığını belirterek “Kendisi çok özel bir hekim. Hepimizin zaman zaman hastalarımızı danıştığımız bir hekimimiz. Aynı zamanda engin hayat tecrübesiyle bizlere yol gösteren, hata yapmamızı engelleyen bir büyüğümüz. Kendisini çok seviyoruz. Yeni mezun bir hekim gibi hastane polikliniği, yataklı tedavi hizmetleri, icap nöbetleri tutuyor. Burada olmasından çok mutluyuz. İnşallah uzun yıllar birlikte çalışırız." ifadelerini kullandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
8
1) Aile hekimi (Doktor)
20.03.2017 16:05:54
Ahmet (vatandas) 80 milyonun kaçı doktor olabilecek zekaya sahip? Kusura bakma bu dunyada hiçbirsey bedavaya olmuyor. Burada yıllarca elde edilmiş tıp ilmi insan sagligi ilminin tahsili soz konusu. Bunun da karşılığını istemek en dogal hakkımız. Bilenle bilmeyen bir olmaz. Çekemiyorsanız konuşmayın. Siz de gayret edin siz de emek verin emeğe gayrete dil uzatmayin.
People
1
2) Ahmet (Vatandaş)
18.03.2017 18:42:53
Hekim yok hakim yok trt calisani efendim bu ulke 80 milyon bu dedikleriniz kac?
Birakiniz efendim sevmiyorsaniz?
People
37
3) ırgat (nrş uzmanı)
17.03.2017 12:50:51
yaşım 43....12 yıllık uzmanım....bugün emekli etsinler albay maaşıyla...bırakmazsam namerdim...

çalışmak için doktor olmaya gerek yok....tarlada bile çalışırım....huzur olsun yeter!
People
8
4) tek (yek)
17.03.2017 12:35:15
bu doktorların gözünün paradan başka birsey görmediğinin kanıtı demiyorum bunun gibiler özel tıp merkzlerinde çok fazla heryer de.meslek aşkı denmiş bir de :)
People
44
5) dr (tbb)
17.03.2017 02:00:31
hekimlerin emekli maaşı ile geçinemediği bir gerçektir.mezarda emeklilik bu olsa gerek.sağlık bakanlığı hekimi acınacak hale getirmiştir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
26.10-25.11ÖZEL KIRIKHAN BİLİM HASTANESİ - NÖROLOJİ UZMANI ARANIYORPersonel Arayanlar