Anestezi uzmanı odasında ölü bulundu
Kocaeli'de anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, hastanedeki odasında ölü bulundu.
Anestezi uzmanı odasında ölü bulundu
28 Nisan 2019 13:45 -

KOCAELİ-Alınan bilgiye göre, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi'nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Tolga Yazıcı'dan (41) yaklaşık 4 saat haber alamayan mesai arkadaşları, odasını kontrol etmek istedi.

Kilitli olması üzerine kapıyı kırarak odaya giren meslektaşları, Yazıcı'yı hareketsiz halde buldu.

Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde Yazıcı'nın yaşamını yitirdiği tespit edildi.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis, Yazıcı'nın yanında kullanılmış bir enjektör buldu.

Yazıcı'nın cenazesi otopsi yapılmak üzere Kocaeli Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan olayın üzüntü yarattığını belirtti.

Ergüney,  "Maalesef Alikahya'daki hastanemizde talihsiz bir olay yaşandı. Doktor arkadaşımızın çalışma odasında hayatını kaybettiğini öğrendik. Bundan sonraki süreçte soruşturma, Cumhuriyet Savcılığı tarafından titizlikle yürütülecektir. Tıp dünyası olarak büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Hayatını kaybeden doktor arkadaşımıza Allah'tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Dr.Tolga Yazıcı'nın eşinin yakında doğum yapacağı öğrenildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
21
1) Mehmet Hadi (Dr(Anestezi Uzmanı))
30.04.2019 04:39:12
Ah bir Anestezi uzmanı daha gitti aramızdan.Tanıdık bir ayrılış şekli.Karanlık bir odada, yanında bir enjektör ve son nefesini veriyor.Bu kaçıncı hikaye.Hayatımız hep karanlık odalarda ölümle hayatın kesiştiği ince çizgide geçiyor.Sürekli bir stres,her an yeni bir sürprizle karşılaşma ihtimali.Kurtardığın binlerce insandan kimsenin haberi yok amma en ufak bir komplikasyonda perişan oluyorsun.Karakollar,mahkemeler,tazminat davaları ve ıykusuz geceler...Sağlık bakanlığından tüm anestezi uzmanları için şartların düzeltilmesi ve daha fazla ücretli izin talep ediyorum. Herkese saygı ve selamlar
People
15
2) ömer hayyam (op.dr)
30.04.2019 00:41:57
hamile bir eş...ve ölüm, böyle trajik durumlar için ttb bir fon kurmalı hekimin hamile eşine , ihtiyacı varsa yardım etmelidir, çünkü ambulans şöförünün trafik kazasında ölmesinden dolayı bakanlığın önüme 1 ev parası toplanana kadar bağış toplama eylemini içeren yazısı gelmişti.TTB biz hekimlere böyle kara gün dostu olduğunu, kol kanat gereceğini gösterecek bir fon tesis etmeli, hekime veya ailesine destek olmalıdır....eşe baş sağlığı diliyorum
People
12
3) Wes Studi (Tıp Öğrencisi)
29.04.2019 12:02:46
Tıp Dünyası mı ???

Hangi Dünya'da ?

Allah Rahmet Eylesin...
Ailesine , Sevenlerine ve Çalışma Arkadaşlarına Başsağlığı dilerim..
People
12
4) Dr Hektor (Op)
28.04.2019 15:16:23
Ölümün nedeni çok açık. Aldolan kullanmış. Bu ilaç çok sıkı denetlenmezse ölümler devam eder. Her anestezi uzmanının dolabı bu ampullerle dolu. İradesini tutamayan herkes bu riskle karşı karşıyadır. Sağlık Bakanının bu konuya acilen el atması gerekir.
People
26
5) Port (Op.dr)
28.04.2019 15:01:24
Dr a bir hakimin karisi haksız şikayette bulunmuş.haksizliklar devam edince.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)