Annesinin kimliği ile ilaç yazdırmak isteyen ve doktoru darbeden zanlı serbest bırakıldı
Kayseri'de aile sağlığı merkezine getirmediği annesi için ilaç yazmayan doktoru darbettiği iddiasıyla gözaltına alınan kişi serbest bırakıldı.
Annesinin kimliği ile ilaç yazdırmak isteyen ve doktoru darbeden zanlı serbest bırakıldı
19 Kasım 2019 13:39 - AA

KAYSERİ - Seyitgazi Mahallesi'ndeki Hayri Güldüoğlu Aile Sağlığı Merkezi'ne getirmediği annesi için ilaç yazmayı kabul etmeyen 37 yıllık doktor Ali Has'ı darbettiği ileri sürülen Mustafa G, yakalandı.

Mustafa G, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Doktor Has, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilaç yazmak için hastayı görmesi gerektiğini söyleyince saldırıya uğradığını söyledi.


Annesinin kimliği ile ilaç yazdırmak isteyen şahıs 37 yıllık hekimi darbetti... Hekim hasta bakmaya devam etti 


İlaç yazılması istenilen hastanın izne ayrılan başka bir doktorun hastası oluğunu ve tanımadığını anlatan Has, şunları kaydetti:

"Muayene için sistemden yaşlı bir kadın hastayı çağırdım ancak içeriye genç bir delikanlı girdi. Bu genç önüme 5-6 tane kupür attı ve 'bunları yaz' dedi. Ben de 'hasta kim?' diye sorunca 'annem' dedi ve evde olduğunu söyledi. Ben de annesi gelmeden bu ilaçları yazmamın hem yasal hem de doğru olmadığını, hastaya zarar verebileceğini ve bu yüzden annesini getirmesi gerektiğini söyledim. Annesini getiremeyeceğini söyleyerek 'sen nasıl doktorsun, nasıl doktor oldun, yaz ilaçları' dedi. Ben de 'terbiyesizlik etme, hakaret etme, hastanı getir' dedim. 'Ben getirmem' dedi ve çeneme vurdu. Bu esnada içeri hasta yakınları girdi. Hasta yakınları tutarken bir tekme de göğsüme attı. Daha sonra dışarı çıkınca tekrar saldırmaya çalıştı. Durumu polise bildirdiğimi duyunca 'beni şikayet mi ettin?' diye yeniden saldırmaya çalıştı. Bu olaydan sonra gelemez dediği annesi 10 yaşındaki bir çocukla çıkıp geldi. Gayet güzel muayene ettim, ilacını yazdım ve gönderdim."

Anahtar Kelimeler:

saglikta siddet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
12
1) iyice Baydın Sinal (emekli)
21.11.2019 10:50:44
Devamlı akıl veren Aydın Sinal bey gene okumadan yorum yapmış,yaşlılık ve hastalık nedeniyle gelemiyorsa diye başlamış,yazının tamamını okusaydı hastanın 10 yaşında çocukla geldiğini görecekti,sanırım her şeyi bildiği için sonunu okumaya gerek duymamış.
People
8
2) Dr.Latif (Hekim)
21.11.2019 09:48:26
@Aydin Sidal: Artık, altı doldurulmamış şu Almanya/Türkiye karşılaştırmalarını bırakın. Çözüm hekimin gelemeyen hastanın evine gitmesi değil. Evet bu yapılabilir ama olayın çözümü bu değil. Hasta yakını bir hekime nasıl "bu ilaçları yaz sen nasıl doktorsun" deyip emir verebilir, tehdit edebilir, vurabilir, kırabilir? Eğer kadın gelemeyecek durumdaysa aile hekimini eve çağırmanın yolu yordamı var. Vurmak kırmak emir vermek tehdit etmek midir bunun yolu? Sana bunları yapan hastaya "aaa dur ben eve geleyim sen yorulma bana vurarak bağırarak sana zahmet oldu hırsını alamadıysan biraz daha yumruk at" mı derdin?
People
28
3) ömer hayyam (op.dr.)
20.11.2019 17:34:52
meslektaşlar lütfen mantıklı olun...1 doktorun 246 hasta baktığı bir yerde '' hasta hekim ilişkisi'' olamaz...

eğer siz bunu anormal görmüyorsanız sizde de sıkıntı var demektir...
People
27
4) Yeter (Uzm dr)
20.11.2019 17:20:24
Emekli olma zamaniniz gelmis artik
Bunu uyari olarak alin
Benden onceki 2arkadasim darp uzerine mahkemelik olup ayrildilar bende bunu uyari alip emekli oldum simdi cok rahatim
People
6
5) aydin sinal (hekim)
20.11.2019 15:51:44
belkide annesi muayenehaneye yaslilik ve hastalik nedeniyle gelemiyor,bu durumda hekimin hastanin evine gitmesi lazim degilmi?yoksa Türkiyede aile doktorlari hasta ev ziyaretleri yapmazlarmi? eger yapmazlarsa nicin aile hekimi deniyor,sadece poliklinik hekimi densin,hastalarda eskiden oldugu gibi yatak yorgan hekime gelsin,benim cocuklugumda -cokca tonsillitis olurdum-hükümet tabibi eve gelir devletin hekimi olmasina ragmen gelirken tutulan paytonun parasida dahil münasip bir ücret ödenirdi.belkide bu usule dönüs olmasini istenildigi icin ev ziyaretleri yapilmiyor,not:almanyada aile hekimleri her gün 13-15 arasi ve cagrildiklari zamanlar ev ziyaretleri yaparlar,mecburdurlar,SGK munun-yani zorunlu saglik sigortalarinin- ekstra ücret olarak ödedigi para gercekten komiktir anca arabasinin harcadigi benzin parasi kadar,ama hasta özel sigortali veya kendi cebinden ödeyecekse bu miktar yüzlerce eurodur.
People
15
6) sağlıkta (şiddet)
20.11.2019 12:49:24
Bakar mısınız şu kepazeliğe, rezalete...

Sağlık magandasının kutsal (!) hasta - hekim ilişkisine verdiği zarar, yaptığı tahribat geri dönüşülemez noktaya geldi. Aslında sayısı çok da fazla olmayan bu tipleri anında içeri atacaksın. Duruma göre Kodese ya da tımarhaneye... Tımarı tamamlanıncaya kadar... Korkulduğu üzere vatandaş bu durumdan rahatsız olmaz, kimse bişey kaybetmez ; aksine bu tip psikopatlar ortalıktan temizlenince millet bi rahat nefes alır, doktor daha güvenle ve kaliteli bi şekilde hizmet verir, kanunu çıkaran yetkililer de sevaba girer, bi hayır duası alır.
People
30
7) dr (acil)
20.11.2019 10:06:45
hasta memnun oldu.amaç hasta memnuniyetidir.sağlık çalışanı nasıl olsa kendince OY verir. önemli olan halkın 'oy' udur.
People
22
8) Qli (Hekim)
19.11.2019 20:00:08
İyi yapmamış. Bakmayacaktı. Davetiye çıkarmış başka kişilere. Marifetmiş gibi
People
74
9) Murat (ATT)
19.11.2019 15:56:06
Suç bizde adam hakim/savcı önüne çıkmadan önce olayı medyaya yansıtsaydık şu an tutukluydu. Çünkü tutuklanma için en önemli kriter olayın medyaya yansıması. Bu gibi durumlar için bir sosyal ağ kurulmalı
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)