Giresun'da açığa alınan doktor göreve iade edildi
Giresun'da yatalak eşinin evde bakım hizmeti alması ve ilaçlarının temini için sağlık ocağına giden Yusuf Topal’ın (82) tartıştığı doktor göreve iade edildi
Giresun'da açığa alınan doktor göreve iade edildi
07 Ağustos 2018 -

Giresun'da yatalak eşine ilaç yazdırmak isteyen Yusuf Topal'ın tartıştığı kadın doktor görevine iade edildi. 


Beyaz kod veren doktor ilk kez konuştu 


Ne yaşanmıştı: 

Giresun'da yatalak eşinin evde bakım hizmeti alması ve ilaçlarının temini için sağlık ocağına giden Yusuf Topal’ın (82), tartıştığı doktorun ’beyaz kod’ vermesi üzerine gelen polislerce biber gazı sıkılıp, ters kelepçe takıldığı sırada kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

'Beyaz kod' veren, 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli kadın doktor Ö.Y., görevini yapmasını engellediği, odasını işgal ettiği ve kendisini tehdit ettiği iddiasıyla ölen Topal’dan davacı ve şikayetçi oldu.

Giresun 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli kadın doktor Ö.Y., olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade verdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Özgür (Hekim)
29.08.2018 23:25:12
Pers pektif denen sağlıkçı kanunlar açıktır hasta görülmeden ilaç yazılmaz evde bakım kağıdı olmasıda hukukta geçerli değildir evde bakım kağıdım var diye hasta olmadan ilaç yazdıramazsın aç kanunu oku.Oraya gelen yaşlı hasta yakını hasta olmadan ilaç yazdırmak için geldi kimi kandırıyorsunuz.Baktınız ki hukususuz bu iş sonradan evde bakım bildirmeye geldiye çeviriyorsunuz.Aynı olay bir mahkeme salonunda yaşansa kimsenin korkudan gıkı çıkmazdı ama doktor olunca saldırın bakalım.Bir insanın yaşı kanunlara uymama özgürlüğü vermez.
People
13
2) PERS PEKTİF (SAĞLIKÇI)
27.08.2018 09:24:38
Bunlar nasıl yorumlardır inanamıyorum. Doktorsunuz diye kendi meslektaşınızı savunuyorsunuz. Ama orada yapılması gereken empati kurmayı unutuyorsunuz. Doktor olmanız size hastalara kötü muamele etme hakkını vermez. Bizde hastanede doktorlarla çalışıyoruz. Ama kendi yakınınız olduğu zaman etik falan dinlemezsiniz. Hastayı görmeden yazarsınız ilacı değil mi?Ayrıca hasta görmeden diyorsunuz ya hasta zaten ölmüşse neden hasta yakını gelip ilaç yazdırsın kendine mi yazdıracak kendininde sigortası var zaten bu durum hiç sigortası olmayan kişiler için sahtekarlık amacıyla kullanılır. Burada böyle bir durumda söz konusu bile değil. Dürüst olalım lütfen. Hipograt yemini etmiş bir hekim hasta yakını geldiğinde onu ikna edebilmeli ve yatıştırabilmelidir. Ayrıca ölen rahmetlinin hastasının evde bakım hastası olduğunu bile bile evde bakım raporu olduğunu vede aile hekiminin bu raporu kabul etmek zorunda olduğunu bile bile neden inkar ettiğinizi anlayamıyorum. Bu mudur dürüstlük. Bir insan doktor odasında kalp krizi geçirme atakları başlıyor yere oturuyor ve hekim direkt güvenlik güçlerine haber vererek bir insanın kaba muamele görmesine ve ölümüne sebep oluyor. Ki ayrıca hasta hakları denilen bir yönetmelik var. Bu ülkede 60 yaş üzeri yaşlılara ücretsiz toplu taşıma hizmeti veriliyorken ve hastanelerde 65 yaş üzeri hastaların muayene öncelik hakkı varken siz hala kendinizi aklama derdindesiniz. BRAVO SİZE TEBRİKLER. (Sn Selvi size sonuna kadar katılıyorum)
People
14
3) acil (pratisyen)
26.08.2018 23:04:26
DOKTORUNA ZULÜM EDEN SAĞLIK BAKANLIĞINI KINIYORUM.sağlık bakanı açıktan özür dilemelidir.doktora maddi ve manevi tazmınat borcu vardır.sağlık bakanımıza hakkımızı helal etmiyoruz.
People
21
4) dr.acil (pratisyen)
11.08.2018 11:52:45
DOKTORUNA ZULÜM EDEN SAĞLIK BAKANLIĞINI KINIYORUM.sağlık bakanı açıktan özür dilemelidir.doktora maddi ve manevi tazmınat borcu vardır.sağlık bakanımıza hakkımızı helal etmiyoruz.
People
15
5) Valerios Leonidis (Yunanlı Halterci)
10.08.2018 14:49:49
RESPECT TO EVERYONE AMİGOS.
People
48
6) Burak kurt (Dr)
10.08.2018 13:59:42
H.soyler isimli şahıs

Bak ben olayı ve yazdırılmak istenen ilacı bütün detaylarıyla biliyorum. Senin gibi edebiyat da parçalamayacağım. Sen uzmanlık alanın olmayan platformlarda atıp tutma cehalet erdeminle burayı aydınlatma. Ne coumadinden ne beyaz kod prosedüründen hekimin pratik algoritmasından bihaber buralarda ahkam kesme. Cehalet ışığını saçacağın yer bu platform değil. Genel gazetelerin sayfalarına git. Orda senin kafanda çok kişiyi bulacaksın. Aynı tavsiye aşağıda hipograta:) atıf yapan tıp etiği uzmanı ?? arkadaşa da tavsiyemdir. Bu platformum seviyesini düşürmeyin artık yeter lütfen :)
People
21
7) mserdar (op.dr)
10.08.2018 12:32:09
Selvi,hipograt kim,nereli tanımam,bu toplum ne kadar çok seviyor hipokratı iki de bir de hipokrat yemini ayrıca 60 yaşın üzerinde toplu taşıma ücretsiz değil bildiğin bir konu varsa o konuda yorum yaz ,sayın editör doktorlara hakaret etmedigim için sanırım yayınlamaz
People
48
8) A (İ)
10.08.2018 07:57:09
Aydın sinal, hem özür diledin hem de hala abuk sabuk yorum yazmaya devam ediyorsun. Şu teklif aldigin yerler neresiymiş? Ben yorumlarını yıllardır takip ediyorum. Senin hakkında kafamda o kadar çok soru işareti var ki. Maddeler halinde sıralarsak:
1- poliklinikte parenteral antibiyotik recetesi yazma endikasyonlarını bilmiyorsun.
2- gebede şeker yükleme testi endikasyonlarını bilmiyorsun.
3- cerrahlarla yaptığın bazı tartışmalarda batın içi operasyonların hangilerinde retroperitoneal yaklaşıldığını bilmediğini hayretle müşahade ettik.
4- aşı endikasyonlarını bilmiyorsun.
5- seksiyo operasyonunda cerrahın nereyi açtığını bilmediğini hayretle müşahade ettik.
6- şimdi aklımda değil ama bazı basit tıbbi terimleri de bilmediğini saptamıştım zamanında.
Ve bir-çok husus şu anda aklıma gelmedi. Bütün bunların yanında meslektaşlarını paragöz gösterip aşşağılıyorsun, yorumların ise hep bizi tahrik edip kışkırtıcı. Bak en basitinden şu haberdeki yorumunda bile özür dilemek zorunda kaldın. Doktor hanım doğru olanı yapmış, sen ilaçların ne olduğunu soruyorsun, yanlış yaptığını gördüğün doktorlardan örnekler veriyorsun. Kötü örnek, örnek olur mu hiç? Bu ülkede hasta yokken ilaç yazdığı için bir-çok doktor hapis cezası aldı ve hatta hapis yattı, bundan haberin var mı? Lafa Bak, ilaç coumadin ise haklıymış hatta bir de bilmem ne testi istermiş miş. Devlet ona bakmıyor aydın bey, hasta yokken ilaç yazanı hapse atıyor, almanyada bunlar olmuyor olabilir.
People
24
9) Selvi (Halkla ilişkiler Hastane)
10.08.2018 00:27:04
Bunlar nasıl yorumlardır inanamıyorum. Doktorsunuz diye kendi meslektaşınızı savunuyorsunuz. Ama orada yapılması gereken empati kurmayı unutuyorsunuz. Doktor olmanız size hastalara kötü muamele etme hakkını vermez. Bizde hastanede doktorlarla çalışıyoruz. Ama kendi yakınınız olduğu zaman etik falan dinlemezsiniz. Hastayı görmeden yazarsınız ilacı değil mi?Ayrıca hasta görmeden diyorsunuz ya hasta zaten ölmüşse neden hasta yakını gelip ilaç yazdırsın kendine mi yazdıracak kendininde sigortası var zaten bu durum hiç sigortası olmayan kişiler için sahtekarlık amacıyla kullanılır. Burada böyle bir durumda söz konusu bile değil. Dürüst olalım lütfen. Hipograt yemini etmiş bir hekim hasta yakını geldiğinde onu ikna edebilmeli ve yatıştırabilmelidir. Ayrıca ölen rahmetlinin hastasının evde bakım hastası olduğunu bile bile evde bakım raporu olduğunu vede aile hekiminin bu raporu kabul etmek zorunda olduğunu bile bile neden inkar ettiğinizi anlayamıyorum. Bu mudur dürüstlük. Bir insan doktor odasında kalp krizi geçirme atakları başlıyor yere oturuyor ve hekim direkt güvenlik güçlerine haber vererek bir insanın kaba muamele görmesine ve ölümüne sebep oluyor. Ki ayrıca hasta hakları denilen bir yönetmelik var. Bu ülkede 60 yaş üzeri yaşlılara ücretsiz toplu taşıma hizmeti veriliyorken ve hastanelerde 65 yaş üzeri hastaların muayene öncelik hakkı varken siz hala kendinizi aklama derdindesiniz. BRAVO SİZE TEBRİKLER.
People
34
10) Hüsnü (Kardiyolog)
09.08.2018 22:33:25
Doktor olmayan veya doktor olup ülkemizde çalışmayan kişiler lütfen yorum yazmayın.Doktorluk lafla yapılan bir meslek değil, merhamet ve vicdanın en fazla olduğu meslek grubu.Ülkedeki yasaları bilmeden,doktorun hastayı görmeden ilaç yazılması halinde Sgk nın ceza tutanağını doktorun adresine yolladığını bilmeden,halkın şikayet hakkı olup doktorun karakola şikayet hakkı olmasını bilmeden, poliklinkte hakaret işittiğini bilmeden,türlü mobinglere uğradığını,görevi dışında acilde,geçici görevlendirmelerle çalıştığını bilmeden,artık evrak doldurmaktan onam formu almaktan zamanı tükenen bir insan olmadığını bilmeden yorum yapmayın lütfen.Doktor farklı bir canlı değil insan.Onun da duyguları var o da uyumaya çalışıyor.Sen bir empati yap bakalım sana küfreden bir insana.Hele bu bir bayana ise.Hele bu bayan senin karınsa.Hoşcakalın.Bizler tüm insanlara en az anne babamız kadar seviyor ve değer veriyoruz.Hatta anne babamıza yapamadığımız evlatlığı hastalarımıza yapıyoruz.Birazcık vicdan!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA