Hasta, doktora 'bu burada bitmez, seninle uğraşacağım’ diyerek tekme attı
SAMSUN'da, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nde görevli Doktor Gökhan Gök, hastasını muayene ederken araya girip, tahlil sonucu göstermek isteyen Z.B.'nin saldırısına uğradı. Z.B., doktor Gök'ün göğsüne tekme atıp, kaçtı.
Hasta, doktora 'bu burada bitmez, seninle uğraşacağım’ diyerek tekme attı
29 Kasım 2019 12:25 - DHA

SAMSUN - Olay, dün sabah Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Polikliniği'nde meydana geldi. Kardiyoloji Uzmanı Doktor Gökhan Gök'ün hasta muayene ettiği sırada gelen Z.B., araya girerek, tahlil sonuçlarını göstermek istedi. Doktorun tahlil sonuçlarına öğleden sonra bakıldığını, beklemesi halinde yardımcı olacağını söylediği Z.B. ısrarcı oldu. Bunun üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Elindeki tahlil sonuçlarını doktorun yüzüne fırlatan Z.B., masaya çıkarak, Gökhan Gök'ün göğsüne tekme attı. Hasta yakınları ve görevlilerin müdahalesi ile odadan çıkarılan Z.B. kaçtı. Doktorun şikayeti üzerine polis, kaçan saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.      

6 yıllık hekim olduğunu anlatan Gökhan Gök, “Hasta çok sabırsızdı, bir kaç evrakla geldi ve sonuçlarına bakmamı istedi. Kendisinin sıra numarası yoktu. Ben 'sonuçlara öğleden sonra bakıyoruz, ancak beklersen inisiyatif kullanarak bakabilirim' dedim. Kendisi dışarıda bekledi ve 10 dakikada bir, diğer hastalarımı tedavi ederken odaya girerek tacizde bulundu. Sürekli olarak muayenemi böldü. Bu esnada dışarıda hastalarla tartışıyordu. Sonrasında elindeki kağıtları sallayarak odaya girdi ve ‘Bak şunlara artık, sabahtan beri herkesinkine baktın’ dedi. Bakamayacağımı ve beklemesi gerektiğini söyledim. Sonra kağıtları sallayarak, yüzüme fırlattı. Hakaret etti. Ben de kağıtları kendisine geri fırlattım. Sonra döndü ve masamın üzerine çıkararak, göğsümün ortasına tekme attı. Odadaki arkadaşlardan araya girerek, kavgayı ayıranlar oldu. Beni, ‘Bu burada bitmez, seninle uğraşacağım’ diyerek, tehdit etti. Şikayetçi oldum" dedi.

Anahtar Kelimeler:

saglikta siddet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
13
1) prof (dr)
02.12.2019 12:45:18
Egemen Kirman a katılıyorum. Değerli meslektaşım, geçmiş olsun ve ne olursa olsun şikayetinden vazgeçme.
Bu bir mücadele ve uzun süreceğe benziyor. Ama hiçbir kazanım, hak, mücadelesiz elde edilmemiştir. Mücadelenin zemini de meşru, hakkımızı yargıda aramaya devam edeceğiz. Kartopu gibi giderek büyüyerek.
Magandayla , psikopatla, sosyopatla uğraşmaktan bıktık, usandık, yorulduk, işimizi layığıyla yapamaz hale geldik. Yeter artık...
People
0
2) nazım (sm)
02.12.2019 08:27:15
emekler için Türkiye Geneli 130 Bin Diplomalı Tıbbi Sekreter mezun var. Sağlık Derslerini gören Diplomalı Tıbbi Sekreterler 6 yıl emek veren sağlıkçılardır.
Özellikle Hak ettikleri haklarını arayarak sesini duyuran en fazla mağdur olan sağlıkçılardır.
130 Bin Diplomalı Tıbbi Sekreter emeğinin karşılığını Atama ve Sağlık işçisi alımını ister.
Diplomalı Tıbbi Sekreterler Sağlık işçisi alımının fazla olmasını ister.Yaş şartının esnetilmesini ister.
Diplomalı Tıbbi Sekreterler Aile sağlığı merkezinde gruplamadan dolayı çalıştığından dolayı hakkı olan maaşı ve güvenceyi ister.
29 Kasım Dünya Tıbbi Sekreterler gününü kutlar ve Hakları olan Atamayı ve sağlık işçisi alımında biran önce iş sahibi olmasını diliyorum.
People
32
3) Egemen kirman (Doktor)
30.11.2019 09:40:29
Sayın meslektaşım geçmiş olsun . Şikayetinden vazgeçme sonuna kadar takipçisi ol.
People
4
4) Helenistik (Personel)
29.11.2019 23:55:08
Mr.Zotto malesef herseyi özetlemiş. ATT nin dedigini yapilmazsa bunun sonu yok...
People
15
5) Hakan (Dr)
29.11.2019 20:10:59
Tabip odası ne yapar bilen var mı
Bizim meslek örgütümüz tabip odası ve birşeyler yapmalı

Sağlık bakanlığı halkın sağlık bakanlığı biz bakanlığın halkını mutlu etmek için çalıştırdığı işçileriz

Bizi tabip odası organize edip bir araya getirmez ve kendimizi savunamaz isek
Sarı öküz misali hepimize sıra gelecek
Şimdi grev yapılarak bu saldırganın sağlık hizmetlerinin ücretlendirilmesini istemeliyiz
People
125
6) gizem su (serbest)
29.11.2019 16:52:21
26 11.2019 tarihinde Kanal D'de "Ne Oluyor Hayatta' isimli magazin programinda son yaşanan İstabul'dakii hekime şiddet olayı için sunucular Hakan Ural ve Seda Akgül tarafından akıl almaz yorumlar yapılmıştır: doktor neden çekim yapmış,çünkü ne yaptiğını biliyormuş,hangi kadın gitse kocasına beni azarladılar dese bunu yaparmış koca,doktorlar kişinin eğitimine ailesine bakmadan 'Sen' diye hitap ediyoruş tarzında suçluya empati ve şiddeti ve şiddeti uygulayanı destekleyici yorumlarda bulunmuşlardır. Hekime ve sağlıkçıya şiddetin her geçen gün tırmandığiı,hatta kamu kurumlarına ve görevlisine verilen zarardan dolayı terör boyutuna ulaştığı bu günlerde ulusal bir kanalda reyting uğruna bu tarz şiddeti haklı gösteren yayınları ve buna müsade eden basın organlarını şiddetle kınıyoruz ve gerekenin yapılmasını talep ediyoruz."
People
263
7) ATT (ATT)
29.11.2019 15:44:09
Bu tiplerin SGK'sını 1 yıl kes bakalım. Ayağını öperek girer odaya 50 TL vermemek için
People
212
8) Mr.Zotto (hekim )
29.11.2019 15:25:55
Sayın meslektaşım öncelikle geçmiş olsun. Size naçizane tavsiyem şikayetçi olmayın. Şikayetçi olursan dava açılınca, 3-4 yıl sürecek yargılamada ikide bir işyerinden izin alıp alıp gidecen. Sonra maganda taktığı papyon veya kravatla bir de hakime ayağa kalktığı için alacağı 1-1.5 yıllık ceza paray çevrilip ertelenecek. Bu 3 yılda etraftan gelen vazgeç diye ricalar ve tehditler ayrı zaten. Boşver Allah belasını versin öbür tarafta yakasını yapışırım de geç..
People
52
9) Yeter (Uzmdr)
29.11.2019 14:54:32
Yuzune gulmemissindir
Iyi iletisim kuramamissindir
Empati yapmamissindir
Oldurulmedigine dua et diyerek olay unutulur ve kapatilir
Bu haberleri yazip yazip ardindanda birsey yapilmiyorsa
Insanlar cesaretlendiriliyor demek
O zaman neden haber yapip caresizligimizi ve zavalli halimizi surekli yuzumuze carpiyorsunuz
People
69
10) dr (dr)
29.11.2019 14:47:46
Sağlık magandasını anında içeri atacaksın. Duruma göre Kodese ya da tımarhaneye... Tımarı tamamlanıncaya kadar...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)