Hastanın karnını açan doktor, gördükleri karşısında şoke oldu!
TRABZON’da şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden N.A.’nın (35) karnında havlu olduğu çekilen tomografiyle belirlendi. 3 yıl önce yurt dışında geçirdiği bir ameliyat sonrası genç kadının karnında unutulan havlu, 3 saat süren operasyonla çıkarıldı.
Hastanın karnını açan doktor, gördükleri karşısında şoke oldu!
28 Kasım 2017 -

Şiddetli karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden N.A., Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ayhan Çağılcı tarafından muayene edildi. Ardından çekilen tomografide N.A.’nın karın boşluğunda birden fazla kitle ve havlu olduğu belirlendi. Havlunun kadının karnında 3 yıl önce yurt dışında geçirdiği rahim ameliyatı 'histerektomi' operasyonu sırasında unutulduğu değerlendirildi. Havlu, yaklaşık 3 saat süren operasyonla N.A.’nın karnından çıkarıldı.
 

OPR. DR. ÇAĞILCI: ŞOKE OLDUK

Ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Ayhan Çağılcı, hastanın karnındaki havluyu belirleyince şoke olduklarını söyledi. Hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Op. Dr. Çağılcı şöyle konuştu:
"Hastamız Avrupa’da yaklaşık 3 yıl önce rahim ameliyatı olmuş. Burada son zamanlarda şiddetli karın ağrısı ve mide bulantılarının artması üzerine bize geldi. Sancıları olduğunu söyledi. Muayenesi sonrası gerekli tetkikleri yaptık. Karın bölgesinde ne olduğunu bilmediğimiz yabancı cisimler göründü. Bunun üzerine hastamızı yatırdık. Tedavi sonrası sabah saatlerinde ameliyata aldık. Ameliyatta açım sırasında 3 hemşire bir de ben doktor olarak, görünenler karşısında şoke olduk. Havlu ve diğer kitleyi başarılı geçen operasyonla hastanın karnından çıkardık. Hastamızın durumu iyi. Birkaç gün daha misafirimiz olacak."

''DAHA DİKKATLİ OLUNMALI''

Yurt dışında yapılan ameliyatı da eleştiren Opr. Dr. Ayhan Cağılcı, "Ameliyatta her ne olursa olsun malzemeler yazılır, sonra da sayım yapılır. Bu sayımlar 'Tamam' demeden karın kapatılmıyor. Bu sorunları yaşamamak için çok dikkatli olması gerekir" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:

malpraktis trabzon

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) erkan yavuz (genel cerrah)
03.12.2017 00:11:06
bilmiyorum bu yorumu yayınlarmısın medimagazin ama böylesi düzgün bir sitenin böyle küçük çıkarcılar tarafından alet edilmeside ayrıca üzüntü verici....
bu haberi hazırlayanlarada yayınlayanlarada yayınlanmasına izin verenlerede yazıklar olsun......medimagazin e son girişim dir ....bidaha da girmem
People
6
2) erkan yavuz (genel cerrah)
03.12.2017 00:06:44
trabzon daki dr bey ve onun gibilerin şov amaçlı tutumlarıve davranışları yüzünden tüm doktorlar olarak itibar kaybediyoruz....
sanki batın içinde havlu diye nitelediği kompresleri ilk bulan kendiymiş gibi davranmış...
ayhan bey bu davranışı yüzünden bence tabib odasınca cezalandırılmalıdır....hatta meslek den men edilmelidir...
People
9
3) Ayt12 (Uzm.)
01.12.2017 20:57:03
Ameliyat raporu: Batına mediyan kesi ile girildi. Eksplorasiyonda Douglas bölgesinde okkalı Türk kahvesinden sert, arap sabunundan yumuşak kitle tespit edildi. Kitle bitmek bilmeyen disseksiyon sonrası üfleye püfleye serbestleştirilebildi. Fakat bu da ne ? ŞOK ŞOK ŞOK. Allahın gavuru batında Manisa havlusu unutmaz mı ? Vay deyyus vay, bende bir tek bizimkiler ve Ugandakiler bunu yapar zannederdim. Her neyse, şok atlatıldıktan sonra, batın durulandı ve drenaj konuldu. Doku katmanları anatomik planda kapatıldı. Steril pansuman yapıldı. Sayımda bir batın bezin eksik olduğu tespit edildi. Tam hastayı tekrar açmaya kalkışırken, hademe Haticenin bezi hol köşesinde çişini yapmış olan kedinin pisliğini silmek için kullandığı bildirildi. Herkes derin nefes aldıktan sonra, ameliyat bitirildi. Son çıkanın ışığı kapatması söylendi.
People
22
4) cerrah (cerrah)
29.11.2017 22:37:00
sizin gibi doktorlar oldukça bize semer vuran çok olur,tamam yapılmaması gereken bir hata varda bu nasıl sunumdur kardeşim boy boy fotolar,video kayıtları,tüm ajanslara haber vermeler. sayın cerrah sanki canlıdan canlıya kafa nakli yapmış.neyse inşallah işleri açılır belli ki çok ihtiyacı var
People
25
5) AS (UZM)
29.11.2017 10:29:12
her cerrahın başına gelir bu şeyler. Bu haber reklam olmuş. ayıp.
People
35
6) ayilmaz (hekim)
29.11.2017 09:03:33
Ayhan kardeşim ne demek şok olduk. Böyle saçma ifadelerle vaka mı sunulur. İçeriği hekime karşıön yargıyı artıran bir haberin malzemesi olmuşsunuz.Sizleri şok olmaksızın yaptığınız ve dünya tıp literatürüne katkı insanlığa da umut olacak haberler ile görmeyi arzu ederiz.
People
11
7) Hasan Yanbasan (dr)
29.11.2017 08:01:51
Böyle işler avrupada da oluyor ama.....Orda 1 tane,burda 1000 tane...
People
29
8) mahmut (uz.dr.)
28.11.2017 22:35:30
Kendi yaptığı başarılı ameliyatlarla bileğinin hakkıyla değer kazanmak yerine,başkasının hatasını açığa vurarak puan toplamaya çalışmak ucuz yoldan kahraman olma çabasından başka bir şey değildir.Büyük lokma ye büyük konuşma sözü her zaman tekrar tekrar ispatlanan bir sözdür.
People
12
9) Suleyman savas (Serbest)
28.11.2017 19:39:16
Demek ki neymiş? Hata her yerde yapılabiliyormuş. Avrupayi öve öve bitiremeyenlere duyurulur.
People
55
10) Ufuk bilgin (Uzman doktor)
28.11.2017 17:21:50
Yarıdan çoğu yalan. Biz olayı bilen doktorlar olarak, abartılmış olduğunu düşünüyoruz. Dr arkadaşlarımızı herkese aşağılayarak reklam yapılmasını kınıyoruz. Herkesin başına gelebilir. Biz şahsen şok olduk!!!. Dr ufuk dr şükrettin ( kadın doğum uzmanları)

SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer