İstanbul sokakları hekim merceğinde: 'İstanbul fotoğrafçılar için bir cennet'
İstanbul'da Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Yüksel tarafından açılan ve hastaların anne ve babalarının gönüllü olarak çalıştığı Göğüs Deformiteleri ve Pektus Derneği, farkındalık oluşturmak için her ay bir program düzenliyor
İstanbul sokakları hekim merceğinde: 'İstanbul fotoğrafçılar için bir cennet'
26 Nisan 2019 - Sabah Furkan Kara

Derneğin bu ayki konuğu ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Arseven oldu.

Sabah Gazetesinde yer alan Furkan Kara'nın haberine göre; yaklaşık 60 yıldır İstanbul'da yaşayan doktor Arseven, aynı zaman da amatör bir fotoğrafçı. Kadıköy'de oturan ve Çapa Tıp Fakültesi'de doktorluk yapan Arseven, araba kullanmıyor; işine toplu taşımayla gidiyor. Ve çantasında da her zaman bir fotoğraf makinesi bulunduruyor. Amatör ruhunu hiç kaybetmeyen Arseven 30 yıldır İstanbul'u fotoğraflıyor. Arseven, önceki gün dernekte, dernek üyeleri ve hasta yakınlarıyla bir araya gelerek çektiği fotoğrafları sergiledi.

Arseven, "Tarihi yakalama şansı her geçen gün azalsa da, burası kültür ve medeniyet mozaiği bir şehir. Son dönemde tarihi yapılar ve özellikle camiler restore edildi. Bu anlamda tarihimize sahip çıkmalıyız. İstanbul fotoğrafçılar için bir cennet. Ben de bunun için İstanbul'u çok seviyorum" dedi. Prof. Dr. Mustafa Yüksel ise pektus hastalığı ile ilgili farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, "Ayda bir bu şekilde etkinlikler düzenliyoruz. Bu hastalık 300 doğumda bir gözüküyor" diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA