Sağlık Bakanından intihar eden hekimlerle ilgili Twit
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık camiasını yasa boğan biri öğrenci 3 hekimle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı
Sağlık Bakanından intihar eden hekimlerle ilgili Twit
03 Kasım 2017 -

Bakan Demircan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada intihar eden hekimlerle ilgili derin üzüntü duyduğunu ifade ederken, sorunların elele verilerek çözüleceğini belirtti. Demircan açıklamada şunları kaydetti:

-Doktor kardeşlerimizin intiharı, sebebi ne olursa olsun bütün intiharlar gibi beni ifade etmekte zorlandığım derinlikte üzüntüye boğdu.

-Çözülemeyecek sorun yoktur. Ben hekim arkadaşlarım ve sağlık çalışanlarına; onların yetenek ve azimlerine güveniyorum.

-Bütün sorunları elele vererek çözeceğiz. Sağlık camiasına başsağlığı diliyorum.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Op.dr (Op.dr)
05.11.2017 03:22:56
Sayin bakan;mesleki olarak inişe geçtiğimiz gerek ikili,gerek çoğul muhabbetlerimizde hemen hepimiz tarafindan dile getirilmekte.Zaten bu durum; bizden ,fazla değil on yil önceki abilerimize bakarak bile çok net olarak anlaşılmakta ve bu iniş hepimizin malumu yeni TCK tarafindan hızlandırılmış durumdadır.öyle ki; sevk ettiği hastanin akibetinden bile 1 gün önce sevkini yapan hekim sorumlu tutulup müfettişler tarafindan yargisiz infaz yapilmakta.sonuç olarak en azindan,başmüfettişlerin tabip olmasi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu işleyişte ,iddianameyi müfettiş yapiyor ve sonucu da hakim belirliyor.komplikasyon _malpraktis sözcüklerinin anlamını bile bilmeyen bu insanlar tarafindan mesleğimizin inişinin de hızlanacağı düşünüyorum. Saygılarımla
People
86
2) postenflamatuar (uzm dr)
03.11.2017 11:45:55
Sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Yetenek ve azmimize güveniyormuş. Azimliyim inşallah en kısa sürede bu rezil hale getirilmiş hekimlikten çıkış yolunu bulacağım.
Bir kardeş olarak kendisinden ricam var. Doktorları darp eden, bıçaklayan, küfür edenleri polis arkadaşlarımızın yormaması için talimat versinler. Nasıl olsa serbest bırakılacak adamı niye göz altına alıyorsunuz diye fırça atsın. Çünkü her seferinde umutlanan hekimler hüsran üzerine hüsran yaşıyor, demoralize oluyor ve bu durum hasta memnuniyetine olumsuz yansıyor. Ayrıca bimere tuvalete gitmek veya idareye gitmek veya acil bir vakaya gitmek üzere için poliklinikten ayrıldığında şikayet edenlere de bir teşekkür mektubu ile tatlı gönderilsin. Çünkü bu kişiler olmaz ise bazı hekimler kaytaracak yoksa.
Sayın bakanımıza başarılar dilerim. Önceki bakanlarımızın yokluğunu aratmıyor en az onlar kadar insan merkezli çalışmalara imza atıyor.
Vefat etmiş meslektaşlarıma bir kez daha Allah'tan rahmet diler, müsebbiplerine uygun cezaların ve belaların verileceğinden ise şüphem yok.
People
46
3) Dr.Cevdett (cerrah)
03.11.2017 11:35:40
Çok acil Sağlık bakanlığımız Doktorlar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yönelik, hastane yönetimlerinin müdahalesine kapalı, memnuniyet anketi yapmalıdır. Çalışanların memnun oldukları ve şikayetçi oldukları uygulamalar mutlaka ortaya konulup çözüm yolları bulunmalı.
People
203
4) hekimce (doktor)
03.11.2017 11:18:30
Yani ??? Sayın bakan sizden çözüm bekliyoruz.Doğalı bizler bakanlık ve TTB ve sendikalar bir araya gelip sorunların çözümünü konuşaçağız.Elbette çözülemeyecek sorunlar değil ama çözebilmek için öncelikle kararlılık gerekiyor.

Sayın bakan ne diyor ''Ben hekim arkadaşlarım ve sağlık çalışanlarına; onların yetenek ve azimlerine güveniyorum.'' ne demek şimdi bu? Perormans saçmalığına,36 saat nöbetlere,şiddete uğramaya,yoksuklluk sınırında gelire... devam mı?

Sevgili meslektaşlar hiç bir şey yapamıyorsak en azından ''yetkili'' sendika SAĞLIK-SEN den istifa edelim.Bir araştırın eski genel başkanları (Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in)iktidar partisinden milletvekili.Bilmem anlatabildimmi...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer