Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi bölge hastanesi olacak
Bitlis'in Rahva bölgesindeki 400 yataklı Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi'nin, bölge hastanesine dönüştürüleceği bildirildi
Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi bölge hastanesi olacak

ARŞİV

04 Ekim 2019 - AA

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bitlis'te sağlık hizmetleri konusunda daha üst seviyelere ulaşabilmek amacıyla çalışma yürüttüklerini söyledi. 

Rahva bölgesindeki 400 yataklı Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesini bölge hastanesine dönüştüreceklerini ifade eden Kiler, şöyle konuştu:

"Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesinin üçüncü basamak bölge hastanesi olacak. Geçen hafta sağlık müdürümüzle sağlık bakanımızı ziyarete gittik. Hayallerimden biri Bitlis'e bir bölge hastanesi kazandırmaktı. Sağlık bakanımıza bu konuda ricada bulunduk. 400 yataklı hastaneyi yaparken amacımızın bölge hastanesi olduğunu söyledik. Şu an ki durumu ve bölgenin şartlarını anlattık. Bölgede sadece Van'da olduğunu, şu an bizim Muş ile bir milyon nüfusa hizmet ettiğimizi bakan beye anlattık. Allah razı olsun talimat verdi, Allah nasip ederse Rahva'daki hastanemizi bölge hastanesine dönüştürüyoruz. Şu anda hastanemizde 70 uzman doktorumuz var. Bölge hastanesine dönüştürüldüğünde 140 uzmanımız olacak. Çalışan sayısı neredeyse 2 kat artacak. Biz artık Bitlis'ten sevk veren değil, Bitlis'e sevk alan bir yapıya ulaşacağız. Sayın bakanımız ile yaptığımız konuşmada hastanemizin isminin İdris-i Bitlis-i Bölge Hastanesi olarak belirledik. Bakan bey de 'hayırlı olsun' dedi."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA