'Gece polikliniği' uygulaması randevu yoğunluğunu azalttı
Balıkesir'in Bandırma Devlet Hastanesi'nde bir süre önce 28 branşta başlatılan akşam polikliniği uygulaması hem hasta sayısında hem de MHRS Randevularında yoğunluğu azalttı
'Gece polikliniği' uygulaması randevu yoğunluğunu azalttı
21 Şubat 2020 16:17 - İHA

BALIKESİR - Bandırma Devlet Hastanesi'nde bir süre önce başlayan gece polikliniği uygulaması MHRS Randevu Hattı'ndaki yoğunluğu azalttı. Akşam Polikliniği hizmetinde 1 ayda 5 bin 400 hastaya tedavi hizmeti verilirken, özellikle Göz, KBB, Ortopedi, Dahiliye gibi yoğunluk yaşanan servislerde bir nebze olsun rahatlama gözlenmeye başladı.

Edinilen bilgilere göre, akşam poliklinik uygulamasına çeşitli branşlarda 28 doktor katılırken, Göz Polikliniğinde 825, KBB'de 800, Kardiyoloji'de 308, Çocuk Hastalıklarında 200, Kadın Doğum'da 350, Genel Cerrahi'de 250, Ortopedi'de 400, Dahiliye'de 400, Üroloji'de hasta akşam poliklinik hizmetinden faydalandı. Ayrıca 1 ayı bulan süre uzunluklarında randevu verilebilen ultrason, MR gibi tıbbi görüntüleme hizmetlerinde de 7/24 esasına göre çalışmaya geçilmesi ile randevu süresi 1 haftaya kadar düşürüldü. Gece MR ve Ultrason hizmetlerinde son bir ayda 500 hasta hizmet aldı.

Bandırma Devlet Hastanesi'nde son rakamlara göre 82 Uzman ve 71 pratisyen hekim görev yapıyo

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer