Kırıkhan Devlet Hastanesi'ne Anne Dostu Hastane unvanı verildi
Sağlık Bakanlığı tarafından, Kırıkhan Devlet Hastanesi'ne "Anne Dostu Hastane" unvanı verildi.
Kırıkhan Devlet Hastanesi'ne Anne Dostu Hastane unvanı verildi
06 Eylül 2019 - AA

HATAY - İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, anne ve bebek ölümlerini azaltmak, normal doğumu özendirmek, sezaryen oranlarını düşürmek ve sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı'nın 2016 yılı itibariyle anne ve bebek sağlığına yönelik çalışmalar başlattığı kaydedildi.

Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı tarafından Kırıkhan Devlet Hastanesi'ne "Anne Dostu Hastane" unvanı verildiği belirtilen açıklamada, unvan belgesinin İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat tarafından Kırıkhan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor İsmail Zeki Tekiş’e takdim ettiği aktarıldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) aydin sinal (hekim)
06.09.2019 13:57:38
ben 1980 de hatayda yedeksubay askerligimi yaparken kirikhan devlet hastahanesinde tek bir doktor vardi,oda emekli olmus ama ayrilmamis bir cocuk doktoruydu,hastasini muayenehanede kabul eder hastahaneye gelmezdi,zaten hastahaneye gelse kapicidan baska kimse yoktu,hastahanede hasta karyololari vardi,ama yatak yoktu yatacak yatagini kendisi getirirdi,hasta devamli hatay ve iskendirun a sevk edilirdi,ama ambulans araba olmadigindan kendi imkanlariyla giderlerdi. bu cocuk doktorundan baska sadece taburun askeri yedek subay doktoru vardi,ilcede baska doktor yoktu.iste 1980 yilinin sonbaharinda yurdumdan saglik manzarasi.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)