Sağlık Bakanlığı: Nöbetlerle ilgili toplantı intiharlarla ilgili değil rutin bir toplantıydı
Sağlık Bakanlığı bugün basında yer alan nöbet ve izin düzenlemelerinin intiharlarla ilgili değil, rutin bir toplantı olduğu kaydedildi
Sağlık Bakanlığı: Nöbetlerle ilgili toplantı intiharlarla ilgili değil rutin bir toplantıydı
02 Kasım 2017 -

Gazete Habertürk'teki haberde intiharlar üzerine Sağlık- Sen, Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bir toplantı yaparak nöbet ve izinlerle ilgili düzenlemeler tartıştıkları kaydedilmişti.


3 doktorun intiharı sonrası acil toplantı: Nöbet ve izinlere yeni düzenleme geliyor


Sağlık Bakanlığı ise toplantının intiharlarla ilgili değil, rutin bir toplantı olduğunu belirttti. Sağlık bakanlığının açıklamasında şunlar kaydedildi:

 

Bugün, (2 Kasım 2017) bir gazetede “Nöbetlere düzenleme” başlığıyla yer alan haberde, yanlış algılara sebebiyet verecek ifadelerin yer alması üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Söz konusu haberde, iki doktorun ve bir tıp öğrencisinin aynı gün intihar etmesi üzerine Bakanlığımız yetkililerinin bir sendikanın yöneticileri ile toplanarak nöbetler konusunda bazı kararlar aldığı yönünde ifadeler yer almıştır.

Öncelikle hayatını kaybeden doktorlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Bakanlığımız, paydaşlarımız olan ilgili sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri ile belli aralıklarla değerlendirme ve istişare toplantıları yapmakta ve bu toplantılarda sorunlar masaya yatırılmaktadır. Bahsi geçen toplantı da altı ayda bir yapılan rutin bir toplantıdır.

Bahse konu intiharlar üzerine yapılmış bir toplantı ve alınmış bir karar olmamakla birlikte, Bakanlığımız, büyük fedakarlıklarla görev yapan sağlıkçalışanlarımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesine ve memnuniyetlerine büyük önem vermektedir.

Sağlık hizmeti verenlerin ve alanların aynı anda memnuniyeti temel hedefimiz olup, çalışmalarımız bu yönde devam etmektedir.

 

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
04.11.2017 18:22:21
Bunlara Ne dert anlatılır , Ne de istek ve talepte bulunulur ..

Sekerat-Mevt ( ölüm anında ) olsanız , Çölde kalsanız Mecnun olsanız , " bir Yudum su ver Leyla'm Yanıyorum " deseniz yine vermez ; Önce öffff diyerek "kafalarını Uzun uzun kaşır" ve Sonra bir Kamu Maliyesine Soralım , Aramızda bir Tartışalım , Ama büyük bir ihtimalle , OHAL durumları olmazsa , Ülkemizdeki beli kırılmış , boynu bükülmüş hain Terörü Allah'ın izni kelamı ile bir bitirebilirsek durum çok kolaylaşacak ve Hiç Gelmeyecek Yılın ikinci Baharının Bütçesinin Son Çarşambasının veya Son Perşembesinin olmazsa bir sonraki haftasının kuşluk vaktinde ,
Balık kavağa çıktığında , Manda da aynı an'da Söğüt dalına Yuva yaptığında ; hem Güneş hem Dünya ve hem de Ay aynı an'da tutulduğunda , halley kuyruklu Yıldızı da dünya'yı tekrar ziyaret ettiğinde ki bizler tüm bunların " 2071 " yılında gerçekleşeceğinin , olacağının hesaplarını yaptık , hazırlanacak TorbaYa veya Çuvala , olmazsa Harala o da olmazsa Kese Kağıdına Koymayı Planlamayı Düşünüyoruz derler..

Bunlar : Rahmetli Şarkışlalı Aşık Veysel'in , Rahmetli Kırşehirli Neşet Ertaş Usta'nın bahsettiği : Halden Bilmez (ne fayda) , Söz Anlamazlar (ne çare) ..

Bunları Türkiye şartlarında Ancak Recep İvedik ( Şahan Gökbakar ) paklar ve de haklar..

Aziz Milletimize Rahmetli Neşet Usta'nın Gönül Dağından ; "Kalpten Kalbe Bir yol vardır Görünmez" Hitabını yapmak çok Kolay..

Peki bunu Uygulamak ??
Esas Olan bu değil midir ???

Hani Rahmetli Erbakan Hoca'nın söylediği gibi Lafla Peynir Gemisi Yürümezdi ??
Bunlar Peynir Gemilerini de , Önlerine Çıkan Her Şeyi de Yürüttüler..
Fatih Sultan Mehmet istanbul'un Fethinde Karadan Gemileri yürütmüş ..
bunlar Gemileri , gemicikleri , Kalyonları , Şilepleri Denizde , Karada ve Havada Yürütme ve Uçurma başarısını sergilediler..

Fatih Sultan Mehmet'in Neslindeniz diyorlar..
Rahmetli Mehmet Akif Ersoy'un Asım'ının Neslinden bahsediyorlar..

Rabbimiz olan Allah (c.c) "Çıkış Yolu" ( Dr Exit ) bulamayıp da , Acılarına , Sıkıntılarına dayanamayıp , En Olmaması Gereken Yolu Çıkış yolu olarak görüp , seçmek " Zorunda Bırakılan " Kardeşlerimizin hepsinin Taksiratını affetsin..
Onların Hepsine Rahmet ve Mekanlarını Cennet Eylesin..

Sebep olanları ve Onların akıbetini Rabbimiz bildiği gibi yapsın..
onları ben , kendi adıma Rabbime Havale ettim..

People
21
2) MURAT HAN (UZ DR)
03.11.2017 12:54:27
Bende bu konuda toplantı yaptılar diye bir an şaşırmıştım. Çok şükür açıklama geldi. Durmak yok yola devam
People
20
3) Ali (Aile hekimi)
03.11.2017 11:47:37
Günde yüz tane sağlık raporu , asker muayene raporu , işe başlayabilir raporu , evlilik , ehliyet , av tüfeği raporu. Okula başlayabilir raporu. bir yandan istediği tüm ilaçları yazdırmak isteyen kaba saba vatandaş , bir yandan çocuğunun burnu aksa antibiyotik yazdırmak için ortalığı birbirine katanlar, bir yandan yasal olmadan her ay adli (otopsi)nöbeti yazan idare. BIKTIK ARTIK !
People
14
4) dede (op.dr)
03.11.2017 10:50:52
BU AÇIKLAMANIN ABD,AVRUPA VAYA JAPONYADA OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM BİR AN....BİZ MUZ CUMHURİYETİ DEĞİLİZZZZ.
People
35
5) postenflamatuar (uzm dr)
03.11.2017 10:10:37
Ben o haberi okuduğumda bayağı şaşırmıştım. Hekimlere paspas muamelesi çekilirken bu intiharlar için bu hızda ve ivedilikte bir toplantı yapılması garibime gitmişti. Yanlış mı düşünüyordum acaba? Sağ olsun ilgili yetkili ve etkililer hemen uyarı yapma ihtiyacı duydular ve "Size hala paspas muamelesi çekiyoruz, sakın yanlış düşüncelere kapılmayın" mealinde açıklama yaptılar. Ne diyelim intihara itilen meslektaşlarımıza bir kez daha adaletin sahibi ve koruyucusu Allah'tan rahmet diliyorum. Sorumlulara elbette hakkettikleri şekilde ve şiddette birer bela ve musibet gönderecektir.
Biz de hekimlikten çıkış için şartları olgunlaştırmaya devam ediyoruz, hastalara müşteri muamelesi yapmaya başladık. Ve artık sandık konulmasını bekliyoruz. 15 yılki tercihlerimde bir değişiklik farz oldu bana. Benim açımdan bu kibirli dil artık tahammül edilemez seviyeye geldi.
People
27
6) Abdullah (Kutsal meslek)
02.11.2017 23:40:37
Doğru.
Çalışan memnuniyetine önem veriliyor.
O kadar önem veriliyor ki, çalışan memnuniyeti anket sonuçları kötü çıkan hastanenin, kalite puanı ve buna bağlı olarak ek ödeme katsayısı düşüyor.
Tabi bu da dağıtılacak tutarın eksilmesi demek.
Neticede; çalışan, memnun olmamanın cezasını eksik para alarak ödüyor.

Ve çalışan memnuniyeti, sadece ve sadece mevzuattaki rakamlarda adı geçen bir isim tamlaması olarak kalmaya devam ediyor.
People
39
7) Uzm dr (Uzm dr)
02.11.2017 22:59:19
Çok dürüst davranmışlar. ‘Siz ister ölün ister öldürülün biz işimize bakarız’ demişler.
Bir olay ne kadar kötü olursa olsun medyada infiale neden olmuyorsa yetkililer tarafından yok sayılıyor. İnfial olursa da yalandan ‘ Araştırıyoruz, soruşturuyoruz, yetkilileri görevlendirdik, ihmali olanlar en şiddetli şekilde cezalandırılacaktır.......’ gibi halkın gazını alan ama benim midemi bulandıran cümleler kuruluyor.
Vicdan, empati, adalet, liyakat, vizyon, ahlak, dürüstlük, sorumluluk gibi kelimeler yetkililerde allerji yapan kelimeler. Direkt anafilaktik şok tablosuna giriyorlar. O yüzden mümkün olduğunca bu gibi erdemleri hayatlarından elimine ediyorlar.
Bu erdemleri hayatının temeline oturtan vatan sevgisi ve Allah korkusu olan kişilerle muhattap olmak dileğiyle...
People
37
8) Nilgün Yalçın (Pediatri)
02.11.2017 21:22:45
Özürü kabahatinden büyük derler ya.....
People
42
9) m. murat (dr)
02.11.2017 21:08:50
Rutin dışı, olağanüstü bir toplantı için sağlıkçıların toplu katliamı ya da intiharı gerekiyor. Yani o derece umurlarında değiliz ve değersizis onlar için.
People
40
10) m. murat (dr)
02.11.2017 21:06:22
Hiç bozuntuya vermiyorlar, "tantana edecek bir durum yok" demeye getiriyorlar.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori