Diş tedavisi için yurt dışından geliyorlar
Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı, Türkiye’de diş tedavisinin ucuz olması nedeniyle Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi’ni çok sayıda yabancı uyruklu kişilerin ve gurbetçilerin de Türkiye’ye geldiğinde tedavi olduğunu söyledi.
25 Nisan 2013 -

ORDU-Prof. Dr. Varol Çanakçı, yabancı ülkelerde 10 bin dolar veya euroya yapılan tedavinin Türkiye’de 2-3 bin liraya yapıldığı için sağlık sektöründe tercih edildiğini belirterek, “Ülkemizde teknoloji ve kimlik ilerlediği için yurt dışından talepler oluyor. Türki Cumhuriyetlerinden, Almanya’daki vatandaşlarımız geldiklerinde hızlı teknoloji ve daha maliyeti ucuz olduğu için Türkiye’yi tercih edebiliyorlar. Örneğin bir tedavi yurt dışında 10 bin dolar gibiyken, ülkemizde bu 2-3 bin lira yapılabiliyor. Bu nedenle yurt dışındaki gerek yabancılar gerekse Türk vatandaşlarımız gelip memleketlerinde tatilini yaparken tedavi oluyorlar. Üniversitemiz yeni, fakültemiz daha yeni olmasına rağmen büyük bir aşama kat ettik” dedi.

Prof. Dr. Çanakçı, Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi’nin mevcut kapasitesini 3 kata çıkarttıklarını ve randevuların sıfıra indirileceğini ifade ederek, “Her şey fiziki alan ile ilişkilidir. İlk başlarda randevularımızı uzak tarihlere verebiliyorduk.15 ünitemiz vardı. Personel sayısı 10 taneydi. Fakültede boş duran kimse yok. Ben bile klinikte hasta bakıyorum. Ünite sayımız 15’ten 30’a çıktığı zaman iki katı bir artış olmuş oluyor. Personel sayısı 10’dan 30’a ulaştığı zaman yine iki kattan fazla artış olduğun da hastalarda da iki kat artış demektir. Randevular daha kısa süre alacak. Bundan dolayı halkımızdan biz şunu rica ediyoruz, biraz sabırlı olalım, daha bizim bir yılımız dolmadı. Bunu anlayış ile karşılayacaklarını umuyorum. Önümüzdeki birkaç ay içinde randevuları sıfıra indireceğiz, kapasitemiz arttığı için daha kaliteli daha iyi hizmet vereceğiz. Şuanda günlük 60-70 kişi alıyorsak o zaman 150 kişi alabileceğiz. Buda üç kat demek, aşırı bir randevumuz yok, personellerimizi tamamladık. 2-3 ay içinde personellerimiz tamamen başladığı zaman üniteleri yerine koyduğumuz zaman kapasitemiz artacak ve randevuları beklide kaldıracağız” şeklinde konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori