Hafta sonu kitabı: Efendi ve Aşim Köprü ve Ötesi Mührün Sırrı
Neslihan Akbaydar'ın yazdığı 'Efendi ve Aşim Köprü ve Ötesi Mührün Sırrı' kitap raflarında yerini aldı
Hafta sonu kitabı: Efendi ve Aşim Köprü ve Ötesi Mührün Sırrı
28 Mayıs 2016 -

Tarihte bilinen tüm fantastik kahramanlar bir amaca hizmet ederler. Kimileri dünyayı ele geçirmek için kötülüğe hizmet ederken, kimileri de dünyayı yok olmaktan kurtarmak için kötülerle mücadele ederler. Biz ise bu kitapta yalnız ama yalnız gerçeklere hizmet ediyoruz. 

Öylesi gerçekler ki bunlar, ezber bozduracağız. Bunu nasıl mı yapacağız? Her şeyden önce öyle ince detaylara girdik ki bu kitapta fantastik kalıplarına örtülü bir gerçeklik kattık. Öylesi bir gerçeklik ki bu, adı anılsa ürpeririz yüzü görülse deliririz! Ama onlarla bir aradayız. Biz onlara dokunamayız, göremeyiz ama onlar bize dünyayı zehredebilirler. İşte tam bu gerçeklikten yola çıkarak kaleme alınan Efendi ve Aşim Köprü ve Ötesi ‘Mührün Sırrı’, zamana ve çok daha fazlasına hükmedebilecek büyük bir gücün saklı olduğu mührün, ona dokunması yasaklı olan Hizmetliler’den biri tarafından çalınarak, dünyayı felakete sürükleyen bir laneti uyandırmasıyla başlıyor. İblis’in “Al onu!” demesine uyan nefsiyle sınanan,  kendisiyle beraber tüm evreni tarifsiz bir yok oluşa sürüklüyor. O vakit Yaradan son bir şans olarak mührü bulup söylediği zamanda söylediği yere koyma görevini, bir Allah dostu bir de seçtiği âdemoğluna veriyor. Öyle zor bir görev ki o mührü bulup, söylendiği zamanda söylendiği yere koymak. İşte burada başlıyor serüven. Nasıl son bulacağı ise büyük bir muamma… 

Kitabımızın kahramanı ulu, bilge bir Allah dostu. Diğer kahramanımız Aşim ise ona var olma sebebini söylemesi için evrenden bir işaret bekleyen toy bir delikanlı. Yolları mührün çalınmasıyla kesiştiğinde, seçilmiş olan ve Efendi, dünyayı kötülüğe boğan iblisin karşısına çıkarak mührü saklı olduğu yerden alana kadar ona sahip olmak isteyenlerle savaşacak, daha sonra onu Yaradan’ın söylediği yere götürene kadar ona sahip çıkacak. Ve sabrıyla cesareti, bilgeliğiyle gücü birleştiren Efendi ve Aşim, mührü yerine koyma vakti geldiğinde bunu başarıp dünyayı kurtarabilecek mi hep birlikte göreceğiz.  

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
20/09-20/09 7. Geriatri Günleri GERİATRİ İZMİ
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA