'Bir cerrah ameliyat başına 60-70 bin lira alıyor!' diyen dekan yardımcısına alacak davası!
Akdeniz Üniversitesi’nde günlük 22 saat mesai yaptıklarını beyan edip döner sermayeden toplamda ‘1 milyon lira’ ek ücret alan 3 öğretim üyesi hakkında alacak davası açıldı.
'Bir cerrah ameliyat başına 60-70 bin lira alıyor!' diyen dekan yardımcısına alacak davası!
27 Eylül 2017 -

Akdeniz Üniversitesi’nde (AÜ) günlük 22 saat çalıştıklarını beyan ederek aylık 36 bin lira, toplamda ise 1 milyon liraya yakın fahiş maaş aldığı iddia edilen Eğitim Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Mimar Türkkahraman, eski dekan yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Erdoğan ve Doç. Dr. Fatma Gök hakkında alacak davası açıldı.


'Bir cerrah ameliyat başına 60-70 bin lira alıyor!' diyen dekan yardımcısı parayı geri ödeyecek!


22 saatlik mesaiye alacak davası

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nün şikâyeti üzerine 3 ayrı mahkemede açılan davayla ilgili hazırlanan bilirkişi raporlarında; FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edilen Prof. Dr. Türkkahraman ve görevine halen sürdüren Doç. Dr. Gök’ün kamuyu zarara uğrattığı hükmüne varıldı.

SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Hürriyet'ten Salim Uzun'un haberinde FETÖ soruşturmaları kapsamında meslekten ihraç edilen Doç. Dr. Erdoğan hakkında ise “Kamu zararı yoktur” şeklinde bilirkişi raporu hazırlandı. Bu karara Akdeniz Üniversitesi hukuk birimi tarafından itiraz edilirken, 3 isim hakkında ceza davası açılması için ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

‘KARARI BEKLİYORUZ’


3 isim hakkında açılan dava ve hazırlanan bilirkişi raporlarını doğrulayan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, “Alacak davası ile ilgili bilirkişi raporları elimize ulaştı. 1 rapora itiraz ettik. Diğer raporlarda sorun yok. Birkaç duruşma sonunda kamu lehine bir karar çıkacağına inanıyoruz.

Sayıştay, son aldığı kararda; Eğitim Fakültesi pedagojik formasyon sertifika programı kapsamında alınan ek ücretlerin yasaya uygun olmadığı ve kamunun zarar ettirildiği kararına varmıştı. Kararda; öğretim üyelerinin derslere girmekle ayrı, yönetici olmakla ayrı değerlendirildiği ve mükerrer ödeme aldıkları vurgusu yapılmıştı.

‘YASAL SINIR VAR’ DEMİŞTİ

Akdeniz Üniversitesi döner sermayesinden toplam 300 bin lira ek ücret alan Eğitim Fakültesi eski Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatma Gök, “Aldığımız ödemelerle ilgili yasal bir sınır varmış. Ama bize böyle bir şey haber verilmedi” demişti.

Anahtar Kelimeler:

akdeniz universitesi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) hasan (dr)
20.10.2017 10:59:44
Ah hocam ah! keşke bir artist yarım saat gösteri yaparak yarım milyon alıyor. benimkisi hiç deseydin belki kurtulurdun. Doktorun aldığı para bir yerde rus ruleti oynamak gibi birşeydir. Senin düşündüğün kadar parayı veren bir şeyh ağa olası bir ölüm veya komplikasyon halinde hekimi de mezara gönderir. Örnekleri nitekim çok. Onun için aklı başında hiçbir hekim rus ruleti oynamaz. Gerçi seninkisi de rus ruleti gibi birşey ama hiç olmazsa hekimlerde olduğu gibi sonunda ölüm yok.
People
6
2) Doktor (Cerrah)
30.09.2017 08:20:26
Bu dekan neyin kafasını yaşıyor anlamadım....baska ulkelerdemı yasıyoruz....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori