Şifa Hastanesi 24 Şubat’ta hasta tedavisine başlayacak
İzmir Şifa Hastaneler Grubu, Basmane ve Bornova’dan sonra üçüncü hastanesini Erzurum’da 24 Şubat 2005 13.30’ da hizmete açıyor
18 Şubat 2005 -
Erzurumlular’ın büyük bir heyecanla bekledikleri Şifa Hastanesi önümüzdeki hafta hizmete girecek.

İzmir Şifa Hastaneler Grubu, Basmane ve Bornova’dan sonra üçüncü hastanesini Erzurum’da 24 Şubat 2005 13.30’ da hizmete açıyor. 25 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilen Erzurum Şifa Hastanesi, 21 bin metrekarelik alan üzerine kuruldu. Dünyanın en ileri teknolojisinin kullanıldığı hastane, her branşta lüks otelleri aratmayacak konforu, kaliteli cihazlar ve personeliyle hizmet verecek.

Erzurum Şifa Hastanesi, görüntülemeler, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, kanser teşhis ve tedavisi için hastaların yurt dışına gitmesini gerektirmeyecek tüm imkânları sağlayacak. 100 yatak kapasitesi ile hizmete açılacak olan hastane, aktivitesinin artması durumunda 200 yatak kapasitesine ulaşacak. Bu durumda hastanede 500 civarında personel çalışacak.

Erzurum Şifa Hastanesi, doğu illeri ile komşu devletlere de hizmet verecek. Açılışta komşu devletlerin sağlık bakanları hazır bulunacak. Şifa Hastaneler Grubu Başkanı Mahmut Akdoğan, “Erzurum’daki hastanemiz sağlık turizmine büyük katkı sağlayacak. Kış turizminin çok canlı olduğu Erzurum’da bu tür seviyeli ve kaliteli bir sağlık kuruluşunun bulunması çok önemli. Hastanemiz kış turizmine büyük katkı olacak. Hastanenin tüm elemanları İzmir’deki hastanelerimizde eğitime tabi tutuldu. Daha şimdiden yüksek kalite standartlarını yakalayacak ekip oluşturuldu.” dedi.

Şifa Hastanesi, bir çok teknolojiyi Türkiye’ye ilk getiren sağlık kuruluşu olarak biliniyor. 15 saniyede katetersiz kalp anjiosu yapan “Multislice CT”, Türkiye’nin ilk IMRT özellikli radyoterapi sistemi, kanser teşhisindeki son teknoloji olan PET sistemi, PET sistemi kuracak üniversite ve diğer hastanelerin ihtiyacını karşılayacak izotop (FDG) üretim tesisi bunlardan bazıları.

24 Şubat’ta yapılacak açılışa Azerbaycan Sağlık Bakanı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çok sayıda bürokrat ve milletvekilinin katılması bekleniyor.Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA