Mağdur doçente destek Rektör Erem ’e protesto
“ Üniversitede yolsuzluk var ” dediği için hakkında soruşturma başlatılan Türk Eğitim-Sen İstanbul Bölge Başkanı Yard. Doç. Dr. Hanefi Bostan, dün Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampusu'nda kendisi için kurulan komisyona ifade verdi.
18 Şubat 2005 -
“Üniversitede yolsuzluk var.” dediği için hakkında soruşturma başlatılan Türk Eğitim-Sen İstanbul Bölge Başkanı Yard. Doç. Dr. Hanefi Bostan, dün Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampusu'nda kendisi için kurulan komisyona ifade verdi.

Bostan'a çok sayıda sendika başkanı ve öğretim üyesi destek verirken, Rektör Tunç Erem ise protesto edildi. Protestocu öğretim üyeleri üniversitenin güvenlik görevlileri tarafından kameraya alındı. Rektörün kendilerini fişlemek için kameraya aldığını söyleyen öğretim üyeleri olaya tepki gösterdi. Yard. Doç. Dr. Bostan, “Ben maaşımı sendikadan alıyorum. Rektörün beni susturmaya çalışmasının hukukla bağdaşır yanı yok. Yaptığım tek şey yolsuzlukları dile getirmek.” dedi. Prof. Dr. Mehmet Akalın, Bostan hakkında başlatılan soruşturmanın kanunsuz olduğunu söyleyerek, “Biz onu sussun diye sendika başkanı seçmedik. Bu tür kurumlarda yaşanan yolsuzluk gibi çirkin şeylerin üzerine gidilmeli. Bunlar en başta sayın rektörün görevidir.” şeklinde konuştu. Türk Eğitim-Sen 6 No'lu Şube Başkanı Sami Çelik, Türk Tarım-Sen İstanbul Şube Başkanı Günay Fırat ve Türk İmar-Sen İstanbul Şube Başkanı Tümer Bezer de olayı kınadılar. Bostan hakkında disiplin soruşturması başlatılmasına bazı öğrenciler de tepki gösterdi.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA