Bürokratları ilaç firması ağırlamış
Sağlık Bakanlığı'nın ilaç ruhsatlandırma biriminde çalışan bürokratların Pfizer ilaç firması tarafından Almanya'ya götürüldüğü ortaya çıktı
17 Şubat 2005 07:32 -
Sağlık Bakanlığı'nın ilaç ruhsatlandırma biriminde çalışan bürokratların Pfizer ilaç firması tarafından Almanya'ya götürüldüğü ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı'nın ilaç ruhsatlandırma biriminde çalışan biri genel müdür yardımcısı, üç bürokratın Pfizer tarafından Almanya'da 'ağırlandığı' ortaya çıktı. Pfizer ilaç firması, 16 Aralık 2003 tarihinde Müsteşar Necdet Ünüvar'a hitaben bir davet mektubu gönderdi. Mektupta, Bonn'da 12-13 Ocak 2004 tarihleri arasında DIA ve BFARM şirketlerinin "Enlargement Summit" adlı bir toplantı yapacağı kaydedildi. AB ve AB adayı ülkelerin ruhsatlandırma otoritelerinin katılacağı belirtilen toplantıya, Türkiye'yi temsilen Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü'nün ruhsatlandırmadan sorumlu genel müdür yardımcısı ile onun uygun göreceği iki görevlisi davet edildi. Yazıda, "tüm masrafları (yol konaklama ve toplantı kayıt ücretleri dahil) firmamızca karşılanmak kaydıyla bu toplantıya davet etmek istiyoruz" ifadesi kullanıldı. Pfizer'in bu daveti bakanlıkça kabul görürken, Almanya'daki toplantıya katılmak üzere İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü İlaç Ruhsatlandırma Dairesi'nden sorumlu genel müdür yardımcısı ile şube çalışanları görevlendirildi.

Yenişafak 17.02.2005

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer