24 ilde modern bölge hastanesi yapılacak
Sağlık Bakanlığı, 24 ile örnek bölge hastaneleri kuracak. Avrupa ülkeleri örnek alınarak planlanan bölge hastaneleri, çevre illerdeki sağlık hizmeti kalitesinin artırılması için çalışma yapacak
22 Şubat 2005 -
SSK hastanelerini devralarak kamu sağlık hizmetlerini tek çatıda toplayan Sağlık Bakanlığı, bölge hastaneleri sistemine geçmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda Türkiye, coğrafi açıdan ve nüfus yoğunluğuna göre dar bölgelere ayrıldı. 3 ya da 4 ili içeren her bölgenin merkez iline örnek bölge hastaneleri yapılacak. Konuyla ilgili bilgi veren Sağlık Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, bölge hastanelerinin fizikî mekan, teknik donanım ve hizmet sunumu açısından eksiksiz olacağını söyledi. Bozgeyik, projeyi Avrupa Birliği ülkelerindeki kamu hastanelerini örnek alarak şekillendirdiklerini bildirdi. Sağlık Bakanlığı, çok yüksek maliyetli olması beklenen bölge hastaneleri projesini özel sektör işbirliğiyle hayata geçirmeyi planlıyor. Bölge hastaneleri için seçilen iller şöyle; İstanbul Merkez, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu Bölgesi, Kocaeli, Ankara, Samsun, Trabzon, Erzurum, Van, Elazığ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Sivas, Kayseri, Adana, Mersin, Konya, Antalya, Manisa, İzmir, Gaziantep, Edirne, Eskişehir ve Bursa.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA