Devlet Hastanesi’ne ek binayı vatandaşlar ve belediye yaptıracak
Tekirdağ Devlet Hastanesi’nin mevcut binasının yanına vatandaşlar ve Tekirdağ Belediyesi’nin katkıları ile yapılacak 4 katlı ek binanın temeli atıldı
28 Ocak 2005 -
Tekirdağ Devlet Hastanesi’nin mevcut binasının yanına vatandaşlar ve Tekirdağ Belediyesi’nin katkıları ile yapılacak 4 katlı ek binanın temeli atıldı.

İhaleye çıkarılmadan belediye ve hayırsever vatandaşların yardımları ile yapılacak olan 4 katlı ek binanın Haziran 2005 tarihinde bitirilmesi planlanıyor. 400 metrekare alan üzerine yapılacak olan ek binaya acil servis ve birimlerin taşınması planlanıyor. Açılış sonrasında bir açıklama yapan Başhekim Mehmet Berkyürek, günlük yaklaşık 1.600 hastaya hizmet veren Devlet Hastanesi’nin ek binasının yapılmasıyla birlikte mevcut hasta yoğunluğunun azalacağını söyledi. Berkyürek, “Ek binayı ihaleye çıkarmadan daha az bir maliyete yapacağız. Ek bina yapıldıktan sonra acil servisin bulunduğu yeri radyoloji ve depolama yeri olarak kullanacağız. Bu bina ile Tekirdağ’ın 5-10 sene ilerisi için hastane sıkıntısının giderileceğine inanıyoruz.” dedi. İl Sağlık Müdürü Çakır ise hastanenin fiziki şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini söyleyerek, “Ek bina ile hastanenin fiziki şartları daha iyi olacak. Hastane sıraları azalacak ve doktorlar daha iyi hizmet verebilecek.” diye konuştu.

Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün ise belediyeciliğin sadece yol yapmak, su getirmek olmadığını, vatandaşlara kalıcı hizmet vermek olduğunu dile getirdi. Aygün, bu düşünceden hareketle hastane ek binasının işçiliğini ve hafriyatını Tekirdağ Belediyesi’nin üstleneceğini belirtti.


Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA