40 bin sözleşmeli personele iyi haber
Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli çalışan doktor, hemşire ve sağlık personelinin, memurlarla mevcut haklara sahip olacağını açıkladı
21 Nisan 2009 -
Sağlık Bakanlığı, sözleşmeli çalışan doktor, hemşire ve sağlık personelinin, memurlarla mevcut haklara sahip olacağını açıkladı

Sağlık Bakanlığı, kadrolu memurlarla aynı koşullarda çalışan ancak aynı haklara sahip olmayan 40 bin sözleşmeli personeline tayin ve becayiş yapma hakkı verilmesini öngören bir yönerge hazırladı. Yönergenin yürürlüğe girmesiyle birlikte, doğum ve askerlik nedeniyle hizmet sözleşmesi feshedilenler de bir ay içinde göreve başlayabilecek. Yönergenin sözleşmeli çalışan personele getireceği haklar konusunda Türk Sağlık Sendikası açıklamalar yaptı. Yönergeyi inceleyen sendika, eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği için her yıl şubat ayında boş sözleşmeli personel pozisyonlarının tespit edileceğini, bu pozisyonlara müracaat alınacağını belirtti. Eş durumu değişikliği her yıl haziran sonunda gerçekleştirilecek. Müracaat sayısının fazla olması durumunda, atamalar kura ile yapılacak. Yönergeyle, sözleşmeli personele becayiş hakkı da tanınıyor.

SAĞLIK MAZERETİ TAYİNİ
Her yıl ekim ayında yapılacak olan il içi ve il dışı karşılıklı yer değişikliğinde, personelin aynı unvanda olması gözetilecek. Hem karşılıklı yer değişikliği talepleri hem de eş durumundan tayinler, Sözleşmeli Personel Komisyonu tarafından değerlendirilecek. Yönerge, sözleşmeli personele sağlık mazereti nedeniyle tayin hakkı da getiriyor.

Takvim

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA