Veteriner hekimlere saldırıya ceza yağdı
Samsun’un Çarşamba ilçesinde 2013 yılında 2 veteriner hekimi darp eden şahıslara ceza yağdı.
23 Ocak 2015 -

Olay, Samsun’un Çarşamba ilçesi 2013 yılı Şubat ayında meydana geldi. Çarşamba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli veteriner hekimler Ali Kemal Altuntaş ve Selma Sağlam, Yukarı Eğercili Mahallesi'ne hayvan küpeleme çalışmasına gitmiş, burada hayvanını küpeletmek istemeyen R.T.(55) ve kardeşi H.T.’nin (49) saldırısına uğramış ve yaralanmıştı.

Olaydan sonra Çarşamba 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar verildi. Veteriner hekimlerin yaralanması, hakaret ve tehdide maruz kalmaları gerekçesiyle açılan davada mahkeme heyeti H.T.’yi "kamu görevlilerine görevlerinden dolayı hakaret tehdit ve darptan" toplam 4 yıl 1 ay 14 gün, kardeşi R.T.’yi ise "kamu görevlisini görevinden dolayı darptan" 15 ay hapis cezasına çarptırdı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) port (op.dr)
23.01.2015 17:40:02
Adalet islerindede performans sistemi gelsin.olay olali 2 sene olmus.simdiye kadar savci cay icip yan gelip caka satsin.ceza iptal edilmis.ileri bir tarihe herkesin bir adam oldurme ve dovme hakki var biline.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)