Hastalar, 'geçici görevle' başka hastaneye gönderilen doktor için ayaklandı!
Balıkesir Yeni Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mustafa Erol'un geçici görev ile Dursunbey'e gönderilmesi, ameliyat bekleyen ve tedavisi devam eden hastalarının tepkisine neden oldu.
Hastalar, 'geçici görevle' başka hastaneye gönderilen doktor için ayaklandı!
17 Nisan 2017 -

BALIKESİR-Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Mustafa Erol'un geçici görevle Dursunbey'e gönderilmesi, tedavi gören hastalarının tepkisine neden oldu. Hastalar ve yakınları topladıkları yaklaşık 200 dilekçeyi Atatürk Devlet Hastanesi yönetimine teslim ettikten sonra minibüsler ile Balıkesir Valiliğine geldiler. Dilekçelerini teslim eden hastalar daha sonra Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine gitti. 


Doktorluk mu önce gelir aile mi? Doktor bir babanın doktor kızının ağzından...


Yeni Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi bölümünde tedavi gören hastalardan Fevziye Çorbacı, "Genel cerrahi bölümünde ameliyat için bekleyen ve tedavileri devam eden hastalar varken hocamızın Dursunbey'e gönderilmesi kabul edilemez. Ben yaklaşık 10 ay öncesi ameliyat oldum. Ameliyat sonrası yoğun bakımdan çıktığım gün akciğerlerim su topladı ve enfeksiyon kaptım yoğun bakıma alındım. Ölümlerden döndüm. Mustafa Hocam olmasaydı şuan benim çocuklarım öksüzdü. Ameliyat sonrası 'Beni öldürün' diye bağırdım hep. Şu an başka bir arkadaşımız yoğun bakımda 'O hoca' olmadığı sürece yani bu tip ameliyatlarda enfeksiyon kapma riski çok. Niye evde çocuklarımız küçük kucağımıza alıyoruz, öpüyoruz. Niye çocuklarımız yavrularımız çünkü. Mustafa Hocamızın geçici görevinin iptal edilerek göreve dönmesini istiyoruz" dedi.
Hasta ve yakınları dilekçelerini Balıkesir Valiliğine teslim ettikten sonra, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri ile görüşmek üzere valilik önünden sessiz bir şekilde ayrıldılar.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
16
1) dr.metin (uzman)
20.04.2017 10:01:24
hastalar ayaklanmaz ise bizi dinleyen yok.illa ki hastalar mı ayaklanmalı.doktorun hiç mi önemi yok.sağlık bakanlığı niçin doktor sorunlarına ilgisiz.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori