Hekimlere lojman verilecek
Başbakan Binali Yıldırım, “Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi Tanıtım Programı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde 280 milyon harcayarak yeni merkezler açılacağını dile getiren Yıldırım, 253 milyon lira harcayarak toplam 3 bin 800 lojman ve hekim evi yapacaklarını bildirdi

19.09.2016 - Pazartesi

/

Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi Tanıtım Programı”nda konuşan Başbakan Yıldırım, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Bayburt ve Gümüşhane’de toplam 100 ağız ve diş sağlığı projesinin de hızla tamamlanacağını kaydetti.

Yıldırım, Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde 280 milyon harcayarak 351 sağlıklı yaşam, toplum sağlığı merkezi açacaklarını, ayrıca 769 milyon harcayarak bu 660 merkeze ilave yeni merkezler açılacağını söyledi.

Sağlık çalışanlarının lojman ihtiyaçlarını da unutmadıklarını anlatan Yıldırım, 253 milyon lira harcayarak toplam 3 bin 800 lojman ve hekim evi yapacaklarını bildirdi.

Yıldırım, sağlık yatırımlarının toplam yatak kapasitesinin 17 bin 770, alanının ise 4 milyon 250 bin metrekare olduğunu söyledi.

İlk etapta hastanelere 35 milyon liralık tıbbı cihaz gönderileceğini bildiren Yıldırım, yurt içi ve yurt dışı pazarındaki ilaç, kozmetik ve bitkisel tedavi sektörlerinin ham madde ihtiyaçlarına yönelik bölge çiftçilerinin sözleşmeli üretim yapmalarını sağlayacaklarını belirtti.

Yıldırım, bölgedeki sağlık yatırımlarının 4,5 milyar liraya ulaştığını kaydetti.

 

Yazarlar
Yazarlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer