Dişte ikinci muayene ücretsiz olacak
Diş tedavisi görüp de başka bir dişi için 10 gün içinde aynı hastaneye müracaat eden hastalardan hastanelerin muayene ücreti talep etmesine Sağlık Bakanlığı el koydu.
Dişte ikinci muayene ücretsiz olacak
17 Ağustos 2013 13:28 - STAR

Buna göre diş muayenesi için sisteme ilk muayene girişi yapıldıktan sonra 10 günlük içinde başka bir diş için aynı sağlık tesisine tekrar muayene olmak isteyen hastaya ikinci muayene için sisteme muayene ücreti girilmeyecek. Ayrıca hastaların diş hekimi tarafından ilk muayenesinde tüm ağız muayenelerinin yapılacak ve muayene sonucunda belirlenen ve farklı tarihlerde dolgu, diş çekimi gibi tedavileri yapılan işlemler için de her defasında sisteme muayene girişi yapılmayacak.

 

81 Kamu Hastaneleri Birliği’ne konuyla ilgili yazı gönderen Bakanlık, Sağlık Uygulama Tebliğinde “Hizmet başına ödeme yöntemi kapsamında ayaktan muayene sonrasında aynı sağlık kurumunda söz konusu muayene ile ilgili olarak yapılması gerekli görülen tanı ve/veya tedaviye yönelik işlemler için muayene girişi yapılmayacaktır” hükmünün yer aldığını hatırlattı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Diş tabibi (Dişntabibi)
19.08.2013 09:56:06
Zaten bir barkod veriliyor o barkodla 10 gün içerisinde gelebiliyorlar hastalar. Çok eskiden beri böyle. Yeni bir şey değil.
People
0
2) SSS (SAĞLIK ÇALIŞANI)
19.08.2013 08:45:31
10 gün içerisinde muayene sırası alabilmek ne mümkün. Bir diş muayenesi için bir ay beklemek zorunda kalıyoruz.
People
0
3) dr (diş hekimi)
17.08.2013 16:23:36
zaten alınmıyor bu starda sanki icraatmış gibisunmaz mı
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)