Yozgat Şehir Hastanesi açıldı
Sağlık Bakanı Akdağ: "Yozgat Şehir Hastanesi kıvamında, tadında bir hastaneyi Avrupa'da bulmanız zordur. Bizim milletimize bu hastaneler yakışır, sizlere helal olsun. Bu hastane çok kısa bir süre içerisinde hizmete sokuldu"
Yozgat Şehir Hastanesi açıldı
05 Nisan 2017 - AA

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Yozgat Şehir Hastanesi kıvamında, tadında bir hastaneyi Avrupa'da bulmanız zordur. Bizim milletimize bu hastaneler yakışır, sizlere helal olsun. Bu hastane çok kısa bir süre içerisinde hizmete sokuldu." dedi.

Bakan Akdağ, Yozgat Şehir Hastanesinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de sağlık hizmetlerinin sorunsuz devam ettiğini belirterek, "Şehir hastanelerimiz sağlıkta dönüşüm programımızın 2017'de başlattığımız 2. dönemini taçlandıran, 2. döneme damga vuran hastaneler olacak. Bugün açılışını yaptığımız Yozgat Şehir Hastanesi kıvamında, tadında bir hastaneyi Avrupa'da bulmanız zordur. Bizim milletimize bu hastaneler yakışır, sizlere helal olsun. Bu hastane çok kısa bir süre içerisinde hizmete sokuldu." diye konuştu.

Şehir hastanelerinin yapımının devam edeceğini vurgulayan Bakan Akdağ, şunları kaydetti:

"30 bin metrekarede hizmet veriyorduk. Açılışını gerçekleştirdiğimiz hastanemiz ise 142 bin metrekare. 475 yataklı hastanemizde 150'nin üzerinde poliklinik var. Hastanemizde açık kalp ameliyatı, her türlü kalp hastalıklarına yapılan müdahaleler, uyku laboratuvarları gibi çok değerli hizmetler de verilmektedir. Hastanemiz kapasite itibarıyla önümüzdeki yıllarda daha da zenginleşecek. Elbette mükemmel eserler yapabilirsiniz, her türlü teknoloji ile donatabilirsiniz ama sağlık çalışanlarının gayreti olmasa bu binalarda kaliteli bir hizmet veremeyiz."

Anahtar Kelimeler:

sehir hastanesi yozgat

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) DR (TBB)
07.04.2017 12:21:46
çalışan memnuniyeti nasıl.acil doktoru bitik halde.sağlık bakanlığı acillerle ilgilenmiyor.her gün şiddet oluyor.hasta sevk etmek çok zor.sağlık bakanlığı OY toplama amacında.
People
2
2) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
06.04.2017 19:19:55
Değerli Meslektaşımız Öğretim Görevlisi Atilla Çoruh'un ifade ettiği gibi :

Anlı Şanlı " Şehir Hastaneniz " Tedavi etsin bakalım Hastaları..
People
6
3) Osman D (Doktor)
06.04.2017 09:41:05
Sayın Bakanım,
Hastane, resimlerden de göründüğü kadarıyla gayet güzel olmuş. Elinize sağlık. Ancak, personel politikası ile ilgili de bir şeyler yapmak, ekip halinde, uyumlu ve samimi çalışmayı teşvik etmek gerekiyor. Maalesef bu konuda Sağlık Bakanlığı Hastanelerinde, özellikle de Eğitim Araştırma Hastanelerinde bir dağınıklık söz konusu. Klinik Şefliği kurumu kaldırıldığından beri, mesleki açıdan amir-memur, ast-üst kavramlarında bir kargaşa ortaya çıktı. Her uzman doktor işi bir kenarından asılmaya başladı. Böyle olunca da bu kadar güzel hastanelerde kariyerli personelin nitelikli sağlık hizmetlerine imza atmaları güçleşti. Diğer yandan Yardımcı sağlık personelinin doktorların çalışmalarına yardımcı olmakta ayak sürümeleri, her işe "benim görevim-benim görevim değil" mantığı ile yaklaşmaları da ayrı sorun. Bu konularda da bir şeylerin yapılması, mesleki ast üst çerçevelerinin iyi çizilmesi gerekiyor. Değilse bu güzel yatırımlardan tam bir verim alınması mümkün görünmüyor. Konuyu bir de bu yönüyle hatırlatmak istedim.
Saygılarımla...
People
20
4) tugrul (kardiyoloji uzmanı)
05.04.2017 14:31:06
Nüfusu 421 bin olan bir ile şehir hastanesi gibi büyük bir kampüs yapmak israftır, günahtır, memleketin kaynaklarını boşa harcamaktır!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar