Maliye Bakanı Şimşek'ten hemşirelere müjde
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hemşire yetersizliği tespit edilen üniversite hastanelerine 2 bin adet sözleşmeli hemşire pozisyonunun verileceğini açıkladı.
Maliye Bakanı Şimşek'ten hemşirelere müjde
16 Temmuz 2013 12:29 -

 Maliye Bakanı Mehmet Şimşek,  hemşire yetersizliği tespit edilen üniversite hastanelerine 2 bin adet sözleşmelihemşire pozisyonunun verileceğini açıkladı.

Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Şimşek, üniversite hastanelerinin hemşire sayılarının desteklenmesi ve sağlık hizmet sunumunun kalitesinin artırılması amacı ile yatak sayısı ve doluluk oranı, yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler ve acil servislerin kapasiteleri dikkate alınarak, Sağlık Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında bir çalışma yapıldığını belirtti.

Şimşek, söz konusu çalışma sonucunda, 2013 yılında hemşire yetersizliği tespit edilen üniversitelere 657 sayılı Kanunun ilgili maddesi uyarınca 2 bin adet sözleşmeli hemşire pozisyonunun verilmesinin uygun bulunduğunu kaydetti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) fatma şeker (hemşire)
18.07.2013 09:44:05
aynı durum izmir tepecik eğitim ve araştırma hastanesinde söz konusu hiç bir uzman 5 ten sonra durmuyor nöbetçi asistan bakıyor oda erkenden kapatıyor uzman tek kalsın havuzdaki para azalmaz
People
0
2) F.Yılmaz (Hemşire)
17.07.2013 16:38:51
Maliye Bakanı güzel yönde tespit yapmış.Yıllarca az sayıda hemşire ile çok iş yaptırmak isteyen üniversite hastanelerinin zihniyetini fark etmiş.Bizim için müjde oldu.Demek ki bazı şeyler değişiyor artık.
People
0
3) hüsniye gül (hemşire )
17.07.2013 12:42:19
izmir eğitim hast de hemşireyim havuzdan ücret alıyoruz bazı doktorlar saat 5 den sonra hasta bakınca bizim paramız azalıyor hatta gündüz hast bile kapatıldı uzman doktor baksa problem değil emeğinin hakkı fakat bir adet nöbetçi asistan geliyor yarım saat duruyor 7-8 kişinin namına ordaolmayanlar namına işlem yapıp para kazandırıyor ve bizim hemşirelerin aldığı para azalıyor lütfen adı açılan polk. de uzman dursun hakketsin canım yanmaz
People
0
4) yesdoctor (op.dr.)
16.07.2013 16:00:42
tamam herşey çözüldü artık ne büyük müjde verdi sayın maliye bakanı, bravo helal sana...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)