Antibiyotik yazmayan doktoru darp etti / VİDEO
Hasta eşi tarafından yumruklanan doktoru, hemşirelerin yardım istemesiyle çevredeki esnaf kurtardı. Olay anı güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi.
Antibiyotik yazmayan doktoru darp etti / VİDEO
16 Temmuz 2014 15:39 - memurlar.net

Sağlık çalışanlarına yönelik darp ve şiddet olayları devam ediyor. Küçükçekmece'de bir Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan Doktor Reha A., hasta yakının şiddetine maruz kaldı. Doktor Reha A., 3 Temmuz günü boğaz ağrısı şikayetiyle aile sağlığı merkezine gelen ve kendi hastası olmayan bir kişiyi mağdur olmaması için muayene etti. Hasta, muayenenin ardından antibiyotik türü ilaç yazıp yazmadığını sorması üzerine Doktor Reha A. antibiyotik ilaca gerek olmadığını verdiği ilaçların tedavi için yeterli olacağını söyledi. Muayeneden bir gün sonra aynı hasta, eşi ve küçük çocuğuyla birlikte sabah erken saatte tekrar aile sağlığı merkezine gelerek Doktor Reha A.'nın odasına girdi. Eşine antibiyotik ilaç yazmadığı için sinirlenen hastanın eşi, doktoru darp etmeye başladı. Olay anı kameralar tarafından da kaydedildi.

 

 

 Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde; Muayeneye gelen aile doktorun odasında bulunduğu sırada hastanın eşi, küçük çocuğunu eşini ardından da görevli hemşireyi itekleyerek odadan çıkarıyor. Kapıyı kapatan kişi burada doktoru darp etmeye başlıyor. Ardından hemşire tekrar odaya giriyor ve doktorun darp edildiğini görünce koşarak yardım çağırıyor. Bu sırada doktor Reha A. hasta yakınından kurtulmak için dışarı çıkmaya çalışıyor. Doktorun boğazından sıkan ve yumruk atarak darp eden kişi, diğer görevlileri de tehdit ederek tekrar doktora yöneliyor. Bir müddet daha doktoru darp etmeye devam eden hasta yakını, sağlık merkezinin yanında bulunan bir marketin çalışanları ve tarafından sakinleştirilerek dışarı çıkarılıyor.

Yaşananlardan sonra meslek hayatında 21 yılı doldurduğunu anlatan doktor Reha A., sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti hep duyduklarını ama ilk kez kendi başına geldiğini söyledi. Doktor Reha A. maruz kaldığı olayı ise şöyle anlattı: "Boğaz ağrısı şikayetiyle gelen hasta bayan ne ilaçlar yazdığımı sordu. Bende tedavi için gerekli olan ilaçları yazdığını söyledim. Antibiyotik var mı diye sordu? Antibiyotiğin gerekmediğini, her zaman yazılamayacağını, gerekmedikçe insan sağlığına zararlı olabileceğini ifade ettim. Israrla antibiyotik yazmamı istedi. Ertesi gün muayene ettiğim bayan eşiyle birlikte geldi. Hastanın eşi, muayene sırasında odama girip 'Seninle görülecek hesabımız var' diyerek beni tehdit etti. Tam olarak ne olduğunu anlayamadım. Ne istiyorsunuz, kimsiniz dedim. Antibiyotik yazmadığım için üzerime saldırdı."

Bugüne kadar birçok sağlık çalışanın bu tarz olaya maruz kaldığını hatırlatan doktor Reha A., "Bu olay bize de bir gün gelecekti. Ürkerek bu işi yapıyorduk, o gün geldi. Darpla kurtulduğuma sevineyim mi üzüleyim bilemedim. Eskiden önce zarar verme felsefesi ile çalışırdım şimdi ise önce zarar görme diyerek hareket edeceğim." şeklinde konuştu.

Doktor Reha A. kendisini darp eden hasta yakını hakkında emniyete giderek şikayetçi oldu. Polis, darp olayıyla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) DR (DR)
22.07.2014 15:34:43
Hocam boş ver 'onun bunun' çocuğunu.Sıkma canını, geçmiş olsun...
People
1
2) SERKAN BODUR (AİLE HEKİMİ )
22.07.2014 15:07:23
Kardeşime geçmiş olsun...
walla hocam işler biz hekimlere,sağlık çalışanlarına düşüyor..!!
Ne devlet nede Polis bizi koruyamaz kendimizden başka..Ancak olayı kınar otururuz kıymetlimizin üstüne..
elinden ne geliyorsa karşılık vereceksin bu iğrenç insanlara..
insan hakettiğini yaşar!!
People
0
3) türkay özcan (dr)
22.07.2014 08:53:07
Sn. Bakan duymuyormusunuz, görmüyormusunuz,işitmiyormusunuz, neyapıyorsunuz.
People
0
4) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
22.07.2014 01:37:26
ağzına sağlık hakan hocam.
ellerin dert görmesin.
People
0
5) Ayhan Doğan (Dr.)
21.07.2014 10:25:09
Uzman AMELE rumuzlu doktorumuz. Yorumunuza bakınca, kendinize seçtiğniz rumuz konusunda ne kadar isabetli davrandığınızı söylemeden geçemeyeceğim. Adınıza üzüldüm diyemiyorum, zira amelelik sadece rumuzunuzda kalmamış. Yazık.
People
1
6) Dr Hakan (Öğretim Üyesi)
20.07.2014 18:22:33
Arkadaşlar, hükümet bu konuyu bilmiyor mu, SABİM i kurmasını bilen bunu da bilir. Ama 1 oy için 1 torba kömür veren bu zihniyet bizi mi düşünecek? En çok oyu sağlıktan alıyorlar.
Ama cahil halkımız bu işten çok zarar görüyor farkında değil. Ne istiyorlarsa yazın gitsin. Bir de masanın altına bir beyzbol sopası koyun, size elini kaldırana Allah yarattı demeyin, güzelce tozunu alın. Bakın bakalım bir daha sizi darp etmeye cesaret edebilen oluyor mu? Ben asistanlık yıllarımda acilde çok hasta dövdüm, hastane polisiyle bir dip odamız vardı oraya alırdık bir o vurudu bir ben vururdum, çok kişiyi akıllandırdık. Kaybedecek neyiniz kaldı? Allahın verdiği bir can o da giderse gitsin, çekin kılıçları hiç kimseden hiç birşeyden korkmayın...
People
0
7) H.U (dr)
19.07.2014 18:02:34
Saldırgan her zamanki gibi yaptığıyla kalacak. Adalete tırnak kadar güvenmiyorum.
People
0
8) rad (dr)
18.07.2014 20:58:02
hcam yazaydın en büyüğünden bi rektal fitil. hepiniz kullanacaksınız diyeydin. Bulaşır yoksa dicektin. bak nası mutlu olurlardı
People
0
9) ALPEREN (UZMAN AMELE)
18.07.2014 11:48:23
kenan erdem denen şahsiyet, git bak bakalım dayan yiyen uzmanların ve yatarak dayak yiyen pratisyenlerin sayılarına. provakasyon yapma burda..
People
0
10) dr (dr)
18.07.2014 11:47:38
BİR ÇOK SAĞLIK MERKEZİNDE KAMERA SİSTEMİ YOK. OLANLAR BAZEN KAYIT ALTINA ALINAMIYOR DA. ASLINDA ALINSA DA PEK FARK EDEN BİRŞEY YOK. 5 YIL İÇİNDE YENİ BİR SUÇ İŞLENMESİ HALİNDE SADECE PARA CEZASI ALIR. HEPSİ O KADAR...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)