Darp edilen doktorun sosyal medyadaki sözleri duygulandırdı
Ordu’da özel bir hastanede görev yapan nöroloji uzmanı doktor bir hasta yakını tarafından darp edildi Darp edilen doktorun sosyal medya hesabındaki sözleri duygulandırdı.
Darp edilen doktorun sosyal medyadaki sözleri duygulandırdı
19 Haziran 2017 - İHA

Ordu’da özel bir hastanede görevli Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Yalman, bir hasta yakını tarafından darp edildi. 

Hafta sonu meydana gelen olayda Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Yalman bir hastayı muayene ettiği sırada, bir başka hasta yakını içeri girerek hastasına öncelik istedi. Dr. Yalman, sırası gelen bir hastasını muayene ettiğini ve biraz beklemeleri halinde hastası ile ilgileneceğini belirtti. Daha sonra o hasta ile ilgilenen Yalman, daha önce tepki gösteren hasta yakını tarafından yumrukla darp edildi. Hemşire ve hastane çalışanlarının müdahalesiyle yatıştırılan olay savcılığa intikal etti. Dr. Bülent Yalman, hasta yakını hakkında şikayetçi oldu.

Darp edilen doktorun duygulandıran sözleri

Dr. Bülent Yalman, yaşadığı olay hakkında sosyal medya hesabında duygularını yazdı. Hasta yakınlarına seslenen ve “Ne olur şiddetiniz artık son bulsun. Biz sizler için varız” diyen Bülent Yalman, duygularını şöyle ifade etti: 

“Bir hasta yakını tarafından kendi hastasını muayene ederken maalesef saldırı, şiddet ve hakarete uğradım. Neden ne olursa olsun bu olmamalı. Biz ne ara böyle olduk, ne oldu bize, neyimizi kaybettik, neyimizi bulamıyoruz? Bana yapılan bu hareket benim şahsımda önemli değil tabii gururum incindi bu da önemli değil. Ama bir hekim senin hastanı muayene ediyor ve sen onun arkasından sinsice saldırıp çenesine bütün gücünle okkalı bir aparkat çıkarabiliyorsun. Yargı gerekeni yapacak buna inanıyorum, ama artık bu son bulsun. Doktor, hemşire ya da herhangi bir sağlık personeli dövmekle ne kazanıyorsunuz. Yapmayın bizler sizler için varız, sizlere hizmet etmekten, size şifa olmaktan çok mutlu oluyoruz. Sonrasında gelip binlerce özür dileyip hatalıydım diyerek bu mesele kapatılabilir mi? Bu kadar basit mi? Ne olur şiddetiniz artık dursun.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabipler Odası’ndan tepki

Ordu Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, meydana gelen darp olayına tepki gösterdi. Enginyurt, “Canla başla, azimle, fedakarca, toplumun sağlığı için ter döken sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Sürekli ifade ediyoruz; bir an önce çalışma koşullarımızın daha güvenli hale getirilmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sağlık hizmeti verilen yerler kutsal mekanlardır. Buralarda halkımıza şifa dağıtılır. Bu kendini bilmezler nasıl bu yola başvururlar onu da anlamakta zorlanıyoruz. Ama inanıyoruz ki; sağduyulu halkımızın ülke gündeminde sürekli yerini alan bu sorunları çözmede bizimle birlikte yer alacağına ve yanımızda olduğuna inancımız tamdır. Bu inançla meslektaşımıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz” dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) dr. (Ali)
22.06.2017 17:30:12
'SPORDA ŞİDDET VE DÜZENSİZLİĞİN ÖNLENMESİNE DAİR KANUN' var ama sağlıkta hekime şiddet teşvik ediliyor.sağlık bakanlığında değişim yapılmalı.
People
29
2) kk (doktor)
20.06.2017 11:51:31
bazı ülkelerde bu tip davranışlar ömür boyu kamu hizmetinden men edilmeyle sonuçlanıp kamu binalarına 100 mt yaklaşmaları yasak oluyor.. lafı eveleyip gevelemeye yeniden keşfetmeye gerek yok... bu cezayı yasalaştır.. herkes kuzuya döner... bence çok adil bir çözüm..
People
26
3) ali candan (dr)
20.06.2017 11:29:12
aman ne duygusal.. hala anlamadınız mı ? bizim millet gücü sever..güçlünün yanında yer alır..o yüzden burada olduğu gibi yalvarmak işe yaramaz...adam gibi sert cezalar lazım...
People
16
4) UT (DR)
20.06.2017 10:36:21
bizler çok kutsal saygın onurlu gururlu yeminli bir meslek grubunda olduğumuz için isteyen küfreder, isteyen hakaret eder, isteyen bilgiçlik taslar, darp eder. Allah korusun ya saygın ve kutsal bir mesleğimiz olmasaydı naparlardı acaba???
People
60
5) Uzm dr (Uzm dr)
19.06.2017 17:07:58
Bizim milletin bir kısmı güler yüz tatlı dilden anlamaz. Ancak ceza ve korku ile medeni davranır. Bu durum sosyoekonomik düzeyden de çok etkilenmez. Meslektaşımıza büyük geçmiş olsun. Allah tekrar göstermesin.
People
30
6) DR (DR)
19.06.2017 16:22:29
sonuç???
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA