Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için KPSS tercih kılavuzu yayımlandı
Sağlık Bakanlığınca, tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) 2019 tercih kılavuzu yayımlandı.
Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için KPSS tercih kılavuzu yayımlandı
11 Aralık 2019 23:13 -

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün tercih kılavuzunu açıklıyoruz. 13-19 Aralık tarihleri arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Adaylar tercih işlemlerini, KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanarak bireysel olarak yapacak.

Tercih işlemleri, 19 Aralık 2019 saat 23.59'da sona erecek.

Anahtar Kelimeler:

saglik bakanligi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) hakan (sm)
12.12.2019 13:04:21
emek 130 Bin Diplomalı Önlisans Tıbbi Sekreter mezun Var.
470 Tıbbi Sekreter alınıyor.Herkes razı oluyor.Bunca mezun ne iş yapacak.Atanan Mücadeleyi bırakacak.İş Alanları Hastaneler il sağlık sağlık müdürlükleri ve ilçe sağlık müdürlükleri geniş olmasına rağmen Mağdur olan Tıbbi Sekreterlerdir. İl ve İlçe sağlık müdürlüklerinde yazışma işlerini Diplomalı Tıbbi Sekreterler yapması lazımken Ebe hemşireler yapıyor.Hastanelerde Hemşire açığı fazla olmasına rağmen bu sesi duyun.Aile sağlığı merkezlerinde gruplamadan dolayı Asgari ücretle çalışıyor.Onun Düzenleme için bile ses gelmiyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)