Doktor röntgen sonucunu görünce hastadan davacı oldu
Aydın Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görev yapan bir kadın hekim düşme şikayeti ile hastaneye gelen bir hastadan röntgen sonucunu inceledikten sonra davacı oldu. Hastanın tedavisini de bir başka hekim arkadaşına devreden kadın hekim, hastadan acısı olmadığı halde kendisine hakaret ve tehdit ettiği için davacı olduğunu belirtti.
Doktor röntgen sonucunu görünce hastadan davacı oldu
28 Ağustos 2016 -

Edinilen bilgiye göre Aydın’da Sulama Birliği’nde çalıştığı belirtilen bir vatandaş düşme şikayeti ile Aydın Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne müracaat etti. Acil serviste tedavi için bir süre bekleyen genç önce kendisine yeterli ilgi alaka gösterilmediği için hastane çalışanlarına ve hekimlere tepki göstermeye başladı. Müşahede altında tutulan genç kolunun çok ağrıdığını belirterek bağırıp çağırmaya, sedyelere tekmelemeyerek kendisine bakan bayan doktora hakaret ve tehdit edince bayan doktor önce ses çıkarmayıp hastasına röntgene gönderdi.

 
“Röntgen sonucu temiz çıkınca hastadan davacı oldu”

İlk etapta hastanın canı yandığı için bu şekilde agresif davrandığını düşünen bayan hekim röntgen filmini incelediğinde hastasının kolunda herhangi bir kırık ve sıkıntı olmadığını görünce bu defa doktor öfkelendi. Durduk yerde hakaret ve tehdit yiyen bayan doktor, acil serviste tutanak tutturarak hastadan davacı oldu. Hastasına giderek, kendisinden davacı olduğunu ve bu durumda artık kendisinin tedavisine bir başka hekim arkadaşına devrettiğini belirten bayan hekim “Kolunda hiçbir şey yok, önce canın yandığını düşünerek sineye çektim. Hiçbir sıkıntın olmadığı halde bu şekilde hakaret ve tehdit ettiğin için senden davacıyım” dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
38
1) Selim (Hekim)
30.08.2016 15:16:57
Lütfen beyaz kod vermekten çekinmeyelim. En küçük bir tehdide bile beyaz kod verelim. Böyle böyle azalacak. Benim beyaz kodumda müşteki 1 yıl 11 ay ceza aldı ve denetimli serbestliği olduğu için cezaevine girdi. Eğer boşverirsek bugün tehdit eden yarın başka bir meslektaşımıza bıçak saplayabilir. Bu bireysel bir mesele değil kamu davasıdır.
People
38
2) Yusuf Yıldırım (UZM DR)
29.08.2016 08:47:46
O tekmeleri savuran arkadaşın sıkıntısı kolda değil muhtemelen kafadadır..
People
80
3) Fatih (Hekim)
28.08.2016 21:14:41
Aynısını ben yaptım. Adam dava açıldığını duyunca elimi ayağımı öptü nafile. Onurum incinmisti çünkü. Dava açmıştim. 8 bin kusur para cezasına çarptırılmasıyla sonuçlanmıştı. Adam kuzu gibi olmuş o günden sonra. Her doktor böyle yapsa keşke. O yüzden hep söylerim suç bizde
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA