Sağlık Bakanı: Kreş olmazsa olmazımız!
Sağlıkçılar olarak, bireysel, aile ve toplum sağlığına önem verdiklerini belirten Müezzinoğlu, daha iyi yarınlar, modern hastaneler, ileri teknolojiler istediklerini söyledi.
Sağlık Bakanı: Kreş olmazsa olmazımız!
28 Şubat 2015 -
ANTALYA-Bakan Müezzinoğlu, Belek turizm merkezindeki bir otelde düzenlenen "2015 Sağlık-Sen Büyük Türkiye Buluşması"na katıldı. "Dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklarsa paylaşıldıkça çoğalır" sözünü hatırlatan Müezzinoğlu, kendilerinin milletin dertleri ve sıkıntılarını paylaşarak azaltma derdiyle dertlenmiş kadroların mensupları olduklarını söyledi.
 
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in konuşmasında, sağlık çalışanlarının motivasyonunun düşürülmemesi gerektiğine yönelik sözlerini de değerlendiren Bakan Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının hizmetini ölçmenin mümkün olmadığını, bunun karşılığını sağlayacak hiçbir gücün olmadığını söyledi.
 
Kreş, yıpranma payı ve lisans tamamlamaya yönelik de değerlendirmelerde bulunan Bakan Müezzinoğlu, “Kreş bütün projelerimizde olmazsa olmaz olarak yer alıyor. Lisans tamamlama konusunda, YÖK ile görüşüyoruz. Sağlık Bakanlığı olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi TBMM Genel Kurulu’nda. Bu üniversitemiz kurulduğunda, lisans tamamlamaları daha iyi yapabilecek bir duruma geleceğiz. Hizmet alımında kardeşlerimizin hak ve hukuklarını merkeze alan bir sistemi arzuluyoruz. Kaşığı bir taraftan büyütürken, kepçe ile geri almamak ilkesel duruşundan vazgeçmek istemiyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Yıpranma payı konusunda ise, çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının çalışma şartları ve zorluklarını da içeren bir dosyayı Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunacağını ifade etti.
 
“Sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Yarınlarımız bugünden daha güzel olsun” diyen Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, ülke insanına, bu millete, bu milletin medeniyet anlayışına hizmet edebilme adına Merhum M. Akif İnan’ın verdiği mücadelenin bu salonlara sığmayacak noktaya geldiğini, bu noktaya gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Dertler ve sıkıntıların paylaşıldıkça azalıp, mutlulukların da paylaşıldıkça çoğalacağını belirten Bakan Müezzinoğlu, Sağlık-Sen’in 20 yıl önce merkezine dertleri ve sıkıntıları alarak azaltmayı, sevinçleri paylaşarak çoğaltmak ve büyütmek amacıyla kurulduğuna dikkat çekti.
 
Ak Parti’yi aynı anlayışla kurduklarını belirten Bakan Müezzinoğlu, “Bu millete hizmet etme, yarınlarda mutlulukları paylaşarak çoğaltmayı hedefledik. 12 yıldır milletin sorunlarını çözen bir iktidar var. Zor ve sıkıntılı günler geçirdik. Hiç umutsuzluğa kapılmadık, karamsarlığa kapılmadık. Çünkü aynı derdi paylaşan milletimiz vardı, aynı derdi paylaşan Memur-Sen bizimle birlikteydi. Bu coşku ve ruh oldukça, aşamayacağımız engel yoktur.”  şeklinde konuştu.
 
Memur-Sen gibi bu millete hizmet etmekten onur ve gurur duyan, millete hizmet etmeyi borç kabul eden, ibadet olarak gören bir sivil toplum örgütü olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Milli iradeyi idam sehpasına götürenler, aynısını yapabileceklerini sandılar. Ana unuttukları bir gerçek vardı; Türkiye’de bir Ak Parti vardı. Sarıkız, Ergenekon, Balyoz, kapatma davaları, milli iradenin ümüğünü sıkmak isteyenler sonra gördüler ki, milli irade, milli iradenin ümüğünü sıkmaya çalışanların ümüğünü sıktı.” dedi.
 
Bu yolculuğu ve anlayışı, Haziran seçimlerinden sonra bu millete yakışır bir anayasa ile taçlandıracaklarını belirten Bakan Müezzinoğlu, daha sonra şunları kaydetti: “Biz, sağlıkçılarız. Aile sağlığı, toplum sağlığı, şehir hastaneleri, ileri teknoloji, çalışanlarımızın özlük hakları, alın terleri diyoruz. Bütün bunları yapabilmemiz için sağlıklı bir milli irade, sağlığın sandığının korunması, milli iradenin temsilcilerinin oynanamayacağı bir sistemi kurmamız lazım. İstikrarlı siyasi yönetim, bütün taleplerin çözümünü kolaylaştırır. Milli iradenin istikrarını koruyamazsak, ekonomik istikrar bozulur.”
 
Konuşmanın ardından, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bakan ​Müezzinoğlu'na Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) cengiz (dr)
02.03.2015 04:34:35
körler sağırlar bir birini ağırlar.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer