'Sağlık'a da sıçradı
Enerji Bakanlığı'ndaki operasyonda, bürokratları tehdit ederek, rüşvet vermekle suçlanan ANAP eski İl Başkan Yardımcısı İbrahim Selçuk'un sahibi olduğu Ezgi İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin, Sağlık Bakanlığı'nda da usulsüzlük yaptığı ortaya çıktı
14 Şubat 2005 -
Enerji Bakanlığı'ndaki operasyonda, bürokratları tehdit ederek, rüşvet vermekle suçlanan ANAP eski İl Başkan Yardımcısı İbrahim Selçuk'un sahibi olduğu Ezgi İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin, Sağlık Bakanlığı'nda da usulsüzlük yaptığı ortaya çıktı.

İbrahim Selçuk'un sahibi olduğu Ezgi İnşaat'ın, Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 2000 yılı fiyatlarıyla 60 milyar lira olan, hizmet binası, ıslak zeminlerin ıslahı ve sıhhi tetisat onarımı ihalesini yüzde 7.01 kırımla aldığı ancak daha sonra işi bitirmeden ortadan kaybolduğu resmi yazışmalara da yansıdı. Dönemin Başhekimi Doç. Dr. Nusret Akyürek, Sağlık Bakanlığı'na 24 Ekim 2000'de gönderdiği yazıda, Ezgi İnşaat'ın işleri tamamlamadan bıraktığını, tuvalet taşı konmasına karşın, bütün tuvaletlerin gidersiz ve alt yapısız olarak yapıldığını bildirdi. Başhekim Akyürek Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'na gönderdiği bir başka yazıda ise aksaklıkların giderilmesi için Ezgi İnşaat'a noter kanalıyla tebligat yapıldığını ancak bir sonuç alınamadığını bildirdi.

Irak'a uzuyor

Ezgi İnşaat'ın sahibi İbrahim Selçuk, tutuklanmasından önce Cumhuriyet Savcısı Şemşettin Özcan'a verdiği ifadesinde firari olarak aranan Teknoteks A.Ş.'nin sahibi Oral Baytok'un Bağdat'ta bir enerji ihalesi aldığını belirtti. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığı'nın Irak ihalesini de incelemeye alabileceği öğrenildi.

Akşam
Ercan YAVUZ - Lamia AYHAN / ANKARA

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) ali bulut (inşaatçı)
14.02.2014 17:45:39
sayın hocam bir çok doktora gittim fakat hiç bir fayda bulamadım senin çok değerli bir doktor olduğunu öğrendim senden yardım bekliyorum benim nefes almakla büyük bir sorunum var geeceleri uyku uyuyamıyorum kalbim duruyor bazen yattığım zaman belki 5 defa kalbim duruyor her 5 dkdea uyanıyorum lütfen bana bununla ilgili yorumunuzu yazın teşekkür ederim
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
09/11-13/11 26. Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresi ALLERJİK... ANTA
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA