SSK'lının ilacı komisyona havale
SSK’lıların tedavilerinde kullanılacak ilaçları ve bunların kullanım ve tedavi esaslarını bundan sonra bir komisyon belirleyecek
12 Şubat 2005 -
SSK Başkanlığı İlaç Listesi ve Uygulama Talimatının Düzenlenmesi Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik, SSK tarafından sağlık yardımı verilen kişilerin tedavilerinin en kısa sürede sağlanması, çalışma güçlerinin yeniden kazandırılması, bu tedavilerin eksiksiz ve ekonomik yönden verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi için kullanılacak ilaçların listesini, bunların uygulama ve tedavi esaslarını, katkı payı alınmayacak hastalıklar, ilaçlar ile kurumun ilaç politikası ve uygulamasını belirlemeyi amaçlıyor.

KOMİSYON OLUŞTURULACAK

Söz konusu çalışmaları yapmak üzere oluşturulacak komisyona, Sağlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı başkanlık edecek. İlaç ve Eczacılık Daire Başkanı ile Tedavi Hizmetleri ve Maluliyet Daire Başkanının başkan yardımcılığı görevini yapacağı komisyonda, her iki daire başkanlığından birer şube müdürü, kurum sağlık tesislerinde görev yapan ikisi eczaneden sorumlu olmak üzere üç eczacı, iki pratisyen tabip üye yer alacak. Komisyonda ayrıca, belirlenen 18 branşta kurumun sağlık tesislerinde görev yapan birer uzman tabip de görev yapacak.

İLAÇLARI KOMİSYON BELİRLEYECEK

Komisyon, SSK Başkanlığı İlaç Listesi ve Uygulama Talimatını düzenlemenin yanısıra, SSK’lıların tedavilerinde kullanılacak ilaçları ve bunların kullanım ve tedavi esaslarını da belirleyecek. Komisyon ayrıca, kurumun ilaç politikasına yön verecek esasları, katkı payı alınmayacak hastalıklar ve ilaçları da saptayacak.

Hürriyet

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
4
1) Zeki karaaslan (Tekstil)
15.03.2019 20:56:44
İstanbulda yaşamaktayım.kulağımda epeydir duyma sorunu yaşıyordum.sıvı toplanması sonucu zarı kesip içindeki sıyı alarak tüp taktılar.kulak açıldı.fakat 3 gün sonra tekrar tıkandı.aynı hastaneye giderek şikayetimi arz etttim. Yapacağımız bir şey yok kontrollere gel dediler.moralim bozuldu.başka bir hastaneye gittim.iltihap olduğunu söylediler.ilaç yazdılar tekrar gittim iltihap kurumuş dediler.kulak zarım delik dediğimde binlerce insan öyle yaşıyor diye cevap aldım.yüne şifa bulamadım.ancak başka yerlerede gittim.sonuç alamadım bir arkadaşım bana çanakkalede bir profosörün olduğunu ve alanında çok iyi olduğunu söyledi.vakit kaybetmeden istanbuldan çanakkale 18 mart üniversitesi araştırma hastanesine geldim.PROF FEVZİ SEFA HOCAYI BULDUM..oysa hocanın randevuları hep dolu bir aydan önce randevu almanın imkansız olduğunu söylediler.ancak ben hocayı görmeye kararlı olduğum için her hasta girip çıktığında hocaya bir şey diyeceğimi fart etti.yanında talabeleri vardı içeri aldı nedir diye sorduğunda istanbuldan geldiğimi kulağımdan çok çektiğimi söyledim kısaca derdimi anlattım.Beni sekreterine yönlendirdi.perşembe gününe randevu almamı sağladı .tekrar istanbula dönüp çanakkaleye perşembe güne geldim.tetkiklerim yapıldı.ameliyat dedi 10 gün hastanede 15 günde şehri terk etmeyeceğimi söyledi.seve seve kabul ettim çünkü aradığım doktoru bulmuştum.benim sorunum sadece iltihap ve zar deliği değilmiş kulağımda duymamı sağlayan küçük kemikçikler varmış sanıyorum iştihap sonucu bu kemikçikler erimiş yaklaşık ameliyatım4.5 saat sürmüş benim kulağıma tozdan kemikçikler yaparak oldukça başarılı bir ameliyat gerçekleştirmiş bu değerli bilim adamı..yukarıda mülakatını okudum.bu bilim insanını biraz daha yakından yanıma imkanı buldum.bir kez daha beni ve benim gibi şifa arayan bir çok insanı şifaya kavuşturan PROP DR FEVZİ SEFA DEREKÖY hocama bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.Aklın üst sınırlarını zorladığını biliyor be BU BİLİM İNSANIN yetiştirdiği talabelerin ÜLKEMİZE ÇOK katkılarının olacağına inancım tamdır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA