Prof. Dr. Göğüş emekli oldu
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Göğüş emekli oldu.

28.03.2005 - Pazartesi

/
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Göğüş emekli oldu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfolojii Binası’nda düzenlenen emeklilik törenine çok sayıda öğretim üyesinin yanı sıra Rektör Prof. Dr. Nusret Aras, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da katıldı. Göğüş, bütün ömrünü fakültenin durumunu daha iyiye götürmek için verdiğini, görevi teslim ettiği meslektaşlarının bunu devam ettireceğini söyledi. 43 yıldır görev yaptığını dile getiren Göğüş, Ufuk Üniversitsi Tıp Fakültesi’nde mesleğine devam edeceğini ifade etti. Göğüş, “Şimdiye kadar sürekli çalışmaya alıştığım için, bundan sonra kendime vakit ayırmama lüzum yok. O vakti zamanında ayırmak gerekirdi” dedi.

Ürolojik tümör cerrahisinde Türkiye’nin yetiştirdiği önemli isimlerden olan Prof. Dr. Göğüş, 1962 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Göğüş, aynı üniversitede üroloji ihtisasını aldıktan sonra 1967-1969 yılları arasında ABD’de Worcester Foundation for Experimental Biology desteğiyle bilimsel çalışmalar yaptı. 200’ün üzerinde yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış bilimsel çalışması ve kitabı bulunan Prof. Dr. Orhan Göğüş’ün, aynı zamanda Türk (TÜD), Amerika (AUA) ve Avrupa (EAU) Üroloji Dernekleri ile Ankara Ürologlar Derneği’ne üyelikleri bulunuyor. Ankara

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
Yazarlar
Yazarlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer