Şanlıurfa'da aile sağlığı merkezine saldıran kişiler serbest bırakıldı
Şanlıurfa'da bir yakınına ilaç yazılmadığı iddiasıyla aile hekimiyle diğer çalışanlarla tartışıp, aile sağlığı merkezinin kapısıyla pencerelerini yumruklayıp gözaltına alınan İsmail A. ile Abdulkadir A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Şanlıurfa'da aile sağlığı merkezine saldıran kişiler serbest bırakıldı
14 Ekim 2021 15:49 - DHA Ali LEYLAK

Eyyübiye Mahallesi'deki Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezi'ne giden İsmail A. ve kuzeni Abdulkadir A., aile hekimi Mehmet Emin Kaynak'tan bir yakınlarının kullandığı ilaç yazmasını istedi. Kaynak ise muayene etmeden böyle bir yapamayacağını söyledi. Doktor ile iki kuzen arasında tartışma çıktı. Güvenlik görevlileri, iki kuzeni dışarıya çıkararak merkezin kapısını kilitledi. İki kuzen bu kez kapı ile pencereleri tekmeleyip, yumrukladı.


Şanlıurfa'da aile sağlığı merkezine saldırı: Kapı ve pencereleri yumrukladılar


Olay anı cep telefonu kamerasında

Sağlık çalışanlarının polisi aradığını duyan saldırganlar, kaçtı. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, iki kişiyi bir süre sonra yakalayarak gözaltına aldı. O anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülenirken, emniyette sorgusu tamamlanan iki kuzen adliyeye sevk edildi. Sorgularında pişman olduğunu belirten İsmail A. ile Abdulkadir A., çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla salıverildi.


Şanlıurfa'da aile sağlığı merkezine saldıran 2 kişi gözaltına alındı


Öte yandan Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezi'ne giden İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, saldırıya uğrayan aile hekimi Mehmet Emin Kaynak ile diğer çalışanlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
13
1) dr (dr)
18.10.2021 10:25:02
Bu kadar mı ucuzladı bu iş ? Hiç olmazsa kırdığı döktüğü devlet malının parasını misliyle tazmin edin...
People
16
2) uzman (doktor)
15.10.2021 16:03:10
Kapı pencereye verdiği zarar tazmin edildi mi yakışıklıdan ? Sanmam. Babasının malı değildi ama olsun. Şimdi salın dışarıya yarım bıraktığı işi bitirsin. Elinize sağlık.
People
17
3) Hakan (Dr)
15.10.2021 10:07:05
Marketten bir malı nasıl alsan farketmez parayla çalarak görevliyi darbederek farketmez . Benden zorla almaya çalıştığın şeyin ne olduğunu bilmiyorsun ve alamazsın bana kötü davranırsan hastaneye gelir gelir gider gereksiz tetkikler yaptırırsın
People
13
4) Dr Ceyar (Doktor)
14.10.2021 19:27:31
Neden tutuklandığını anlamak güç neyse ki adalet yerini bulmuş ve serbest bırakılmış. Gerektiğinde doktor hemşire sağlık personeli dövemeyecekse birkaç monitor tekmeleyip birkaç bilgisayar kıramayacaksa nasıl stres atabilirler. Haber değeri bile olmadığını düşünüyorum.
People
98
5) kır dök (pişmanım)
14.10.2021 16:17:07
Hadi bakalım, doktorlar neden istifa ediyor diye merak et dur şimdi. Kır dök, kamu malına zarar ver, sağlıkçıları taciz et, pişmanım deyip sıyır işin içinden. Benim vicdanım sızlıyor bu işe, başka ne diyeyim ?
People
76
6) yg (dr)
14.10.2021 16:05:25
Bu kişiler aynı şekilde adliyeye saldırmış olsalardı sonuç ne olurdu?
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)